Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – X. zwykła – 07.06.2015

Wprowadzenie:

Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych. Witamy wśród nas misjonarza z Madagaskaru: Ks. Józefa Klatkę CM (z naszego Zgromadzenia), który już ponad 40. lat pracuje na Czerwonej Wyspie, a dzisiaj głosząc Słowo Boże daje świadectwo o Swojej misyjnej posłudze.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała: od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa z procesją o godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Harcerzy, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów.
  3. W nowym tygodniu: *W środę od godz. 20.00 w kaplicy dolnego kościoła adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. *Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów – po procesji Eucharystycznej. *W piątek, 12.06. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. *W sobotę, 13.06. – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30 – zapraszamy także osoby, które chciałyby dołączyć do tych modlitewnych Wspólnot; prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Także w przyszłą niedzielę – po Mszy Św. o godz. 10.30 – koncert \”Lauda anima mea Dominum\” w wykonaniu naszego Chóru Salawa – serdecznie zapraszamy!
  5. Parafia Św. Szczepana w Krakowie zaprasza do udziału w dekanalnym Pikniku Światowych Dni Młodzieży, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 14.06. przy kościele Św. Szczepana. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 14.00 w kościele Św. Szczepana. W programie przewidziane są: koncerty artystów chrześcijańskich, możliwość spotkania z przedstawicielami ŚDM, możliwość zakupienia gadżetów ŚDM oraz mały poczęstunek.
  6. Nasza parafialna biblioteka będzie zamknięta od 15. czerwca do 12. września; jeszcze jutro można wypożyczyć książki w godz. 16.00 – 17.30.
  7. Polecamy – zachęcając do lektury – prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Ks. Józefowi składając serdeczne „Bóg zapłać” za wygłoszone Słowo Boże życzymy Bożej opieki w pracy misyjnej na dalekim Madagaskarze!

Na trudy walki ze złem w nas i wokół nas przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo.