Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 31.05.2015

Wprowadzenie: Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kieruje nas na tajemnicę obecności Boga w trzech Osobach. W życie Najświętszej Trójcy, która jest jednością i wzajemną miłością, zostaliśmy włączeni przez chrzest. O tajemnicy Trójcy Świętej przypomina nam znak krzyża, który czynimy kilkakrotnie w ciągu dnia. Wychwalając Boga obecnego w Trójcy Świętej, prośmy o jedność i coraz większą miłość w naszych rodzinach i wspólnotach.

Ogłoszenia

 1. Dzisiaj już ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Od jutra: nabożeństwa czerwcowe, do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy w dni powszedni po Mszy Św. wieczornej – wszystkich serdecznie zapraszamy!
 2. W nowym tygodniu: *Jutro przypada Dzień Dziecka – zapewniamy najmłodszych o pamięci modlitewnej i zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 i nabożeństwo czerwcowe. *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00 – zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej parafialnej Wspólnoty. *W tym tygodniu Dni Eucharystyczne i Uroczystość Bożego Ciała – przygotujmy się korzystając z Sakramentu Pokuty, zapraszamy we wtorek i środę: rano od 6.30 do 7.00 i po południu od godz. 16.30 do 18.00.
 3. W czwartek, 04.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze Św.: przed południem według porządku niedzielnego, po południu Msze Św.: przed procesją o godz. 16.00 – Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych i wieczorem po zakończeniu procesji około godz. 19.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – będzie to świadectwo naszej wiary, uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii.
 4. Dzieci sypiące kwiatki, dzieci klas III. w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Harcerze zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele i wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes. Prosimy także o udekorowanie naszych domów i mieszkań na trasie procesji przy al. Kijowskiej. W tym roku nasza Parafia odpowiada za stronę organizacyjną, dlatego prosimy o pomoc Panów do niesienia nagłośnienia – chętni proszeni są o zgłaszanie się po Mszy Św. w zakrystii – z góry dziękujemy za pomoc!
 5. Centralna procesja Bożego Ciała Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.
 6. W pierwszy piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. Od piątku rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała odprawiając po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie procesję eucharystyczną – do udziału zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną! Także w piątek Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00.
 7. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary (7100,-) na pokrycie kosztów sprowadzenia i montażu organów w naszym kościele.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej (w ramach Pielgrzymki Apostolatu MARGARETKA) – wyjazd w sobotę, 06. czerwca o godz. 7.00. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 9. Nasza parafialna biblioteka będzie zamknięta od 15. czerwca do 12. września; ostatnimi dniami wypożyczania książek będą: poniedziałki – 01. i 08. czerwca w godz.: 16.00 – 17.30!
 10. Polecamy – zachęcając do lektury – prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
 11. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech błogosławieństwo Boga Wszechmogącego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości bliźnim.