Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII. Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 17.05.2015

Wprowadzenie:     

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus zanim wstąpił do nieba, zapowiedział uczniom zstąpienie Ducha Świętego i liczne znaki, które będą towarzyszyć głoszeniu Ewangelii. Jezus, wstępując do nieba, nie zostawia nas samych. Oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego. I, podobnie jak uczniowie, jesteśmy posłani, żeby głosić wszędzie Ewangelię.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Także dzisiaj w naszej Wspólnocie szczególna uroczystość – dzieci z klas trzecich uczestniczą pierwszy raz w pełni we Mszy Św. przyjmując do Swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Niech będzie to dla nas wszystkich okazja do refleksji: o Mszy Św., o naszym przystępowaniu do Komunii Św., spowiedzi, pierwszych piątkach; a przede wszystkim do gorącej modlitwy o wierność Chrystusowi, którego po raz pierwszy przyjęły do Swoich dziecięcych serc. W Białym Tygodniu dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszach Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwa majowe z Nowenną do Ducha Św. codziennie po Mszy Św. wieczornej!
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – wspominając kolejną rocznicę urodzin Karola Wojtyły będziemy modlić się za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II – Msze Św. o g.: 7.00 i 18.00. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek, 22.05. – nasza Wspólnota wraz z parafiami naszego dekanatu będzie pielgrzymować do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w duchu dziękczynienia za Jego pontyfikat i kanonizację – rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 17.00 w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” a po Niej Procesja Światła – bardzo serdecznie zapraszamy! *Sobota, 23.05. – czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w naszym kościele rozpocznie się o godz. 21.00, konferencją i adoracją Najświętszego Sakramentu. Także w sobotę w naszym seminaryjnym kościele przy ul. Stradomskiej, o godz. 9.00 odbędą się święcenia diakonatu i kapłańskie – polecamy Waszej modlitwie przystępujących do tych święceń alumnów i diakonów.
  4. Dzisiaj w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność przeprowadzamy kwestę do puszek na pomoc dla dotkniętych trzęsieniem ziemi w Nepalu. Ofiary, które złożyliśmy dzisiaj na tacę będą przeznaczone na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku w Krakowie. Natomiast ofiary, które zechcemy złożyć w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  5. Polecamy – zachęcając do lektury – prasę katolicką dostępną w naszym kościele. W „Gościu Niedzielnym” o niezwykłym filmie „Apartament”, który właśnie wchodzi do kin, opowiadającym o Św. Janie Pawle II a zrealizowanym z nieznanych dotąd materiałów.
  6. Przekazujemy serdeczne podziękowania Wspólnoty Parafialnej pw. Św. Jacka za modlitwę i złożone przed tygodniem ofiary (7228,-) na wsparcie budowy parafialnej świątyni.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich naszym Księżom: Ks. Janowi Markowi i Ks. Przemysławowi, obchodzącym rocznice święceń kapłańskich – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w drodze do nieba!