Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. Wielkanocna – 10.05.2015

Wprowadzenie:        „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem” – Pan Jezus zapewnia nas w dzisiejszej Ewangelii. Mówi nam o swojej miłości. Umiłował nas tak bardzo, że oddał za nas swoje życie. I o swojej miłości względem każdego z nas nieustannie nas przekonuje, również podczas obecnej Eucharystii.

Witamy wśród nas Ks. Marka Kościelniaka, który wygłosi dzisiaj Słowo Boże; Ks. Marek przybywa z parafii Św. Jacka, która buduje swoją świątynię parafialną.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jednoczymy się w modlitwie z Episkopatem Polski i Kościołem naszej Archidiecezji, pielgrzymującym z Wawelu na Skałkę, ku czci Św. Stanisława, biskupa i męczennika. W naszym kościele: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  2. Kolejny tydzień nabożeństw majowych, które odprawiamy codziennie po Mszy Św. wieczornej – serdecznie zapraszamy! W poniedziałek, wtorek i środę przypadają „Dni Krzyżowe” – są to dni modlitw o dobre urodzaje, o uświęcenie ludzkiej pracy i za kraje głodujące – klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Modlitwy „Dni Krzyżowych” w czasie nabożeństw majowych.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – Msza Św. i spotkanie wszystkich tworzących Stowarzyszenie Miłosierdzia o godz. 18.00. *Czwartek – Święto Św. Macieja, Apostoła, jak w każdy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek, 15.05. – rozpoczniemy modlitwy Nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. – codziennie w czasie nabożeństwa majowego. *Sobota, 16.05. – Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  4. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu przeprowadzimy w naszym kościele kwestę do puszek w przyszłą niedzielę, a ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w przyszłam roku w Krakowie.
  5. Także w niedzielę za tydzień: radosna uroczystość w naszej Wspólnocie: dzieci z klas III. przystąpią do Pierwszej Komunii Św., w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 – polecamy Je i Ich bliskich Waszej modlitwie.
  6. Polecamy – zachęcając do lektury – prasę katolicką dostępną w naszym kościele. W „Gościu Niedzielnym” rozmowa z charyzmatycznym mówcą Nickiem Vujicicem, który urodził się bez rąk i nóg. W Poznaniu powiedział m.in.: „Trzymam w szafie parę butów na wypadek, gdyby Bóg dał mi ręce i nogi, ale uważam, że nie ma większego cudu od tego, gdy ktoś zbliża się do Boga”.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą miłość, abyśmy mogli dzielić się nią z innymi, a zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej jej potrzebują.