Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkanocna – 03.05.2015

Wprowadzenie:    Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy – Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On jest wstanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Dlatego przychodzimy na tę Eucharystię do naszego Pana i Mistrza, który daje nam życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe z modlitwami Nowenną do Św. Stanisława o godz. 17.30. W Bazylice Mariackiej Msza Św. w intencji tegorocznych maturzystów o godz. 18.30.
  2. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie po Mszy Św. wieczornej; do czwartku modlimy się także Nowenną do Św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro, 04.05. – Święto Św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa, a także patrona hutników i strażaków. *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W środę, 06.05. o godz. 20.30 wyruszy Akademicka Droga Światła z Wawelu na Skałkę, poprowadzi ją ks. bp Grzegorz Ryś. Stacje Drogi Światła przekazał Kościołowi Św. Jan Paweł II w 2000 roku. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Także w czwartek: Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów naszego kościoła oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W piątek, 08.05. – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny i archidiecezji krakowskiej; w naszych modlitwach będziemy pamiętać o metropolicie krakowskim ks. kard. Stanisławie Dziwiszu w dniu Jego Patrona. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Pragniemy przekazać zaproszenie Księdza Kardynała do udziału w procesji ku czci Św. Stanisława, która wyruszy z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę, 10.05. o godz. 9.00 – „Wraz z pielgrzymami z całej Ojczyzny i gośćmi z zagranicy będziemy dziękować Bogu za Św. Jana Pawła II w pierwszą rocznicę Jego kanonizacji… polecać intencje polskich małżeństw i rodzin, a także trud przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w Roku Świętym Miłosierdzia odbędą się w Krakowie. Chcemy objąć modlitwą wszystkie osoby konsekrowane i prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.”
  5. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu kard. Stanisław Dziwisz prosi diecezjan o modlitwę w ich intencji oraz o zorganizowanie w parafiach zbiórki do puszek na pomoc dla poszkodowanych – w naszej Wspólnocie taka zbiórka zostanie przeprowadzona w niedzielę 17 maja br.
  6. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Wspólnocie Kapłana z parafii Św. Jacka z naszego Dekanatu, która to parafia podjęła trud budowy nowej świątyni – naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wyrażać nasze wsparcie i solidarność.
  7. Polecamy – zachęcając do lektury – prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, niech ono odnowi i zjednoczy nas w jednej komunii z Bogiem i bliźnimi.