Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkanocna – 26.04.2015

Wprowadzenie: 

           W Niedzielę Dobrego Pasterza gromadzimy się wokół ołtarza, aby słuchać Chrystusa i wyznawać wiarę, że nie ma w żadnym innym zbawienia, tylko w Jezusie, który oddał za nas życie. Pan Jezus przychodzi do nas osobiście i zapewnia o swojej miłości. Zwróćmy z dziecięcą ufnością nasze myśli, pragnienia i troski ku Bogu.

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Prośmy podczas tej Mszy świętej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nieszpory niedzielne z modlitwami o powołania o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro obchodzić będziemy 1. rocznicę kanonizacji Św. Jana Pawła II – zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00, aby wyrazić Bogu Wszechmogącemu wdzięczność za tak Wielkiego Orędownika w niebie i wyśpiewać dziękczynne „Te Deum”. *Środa, 29.04. – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy. Przypada również środę dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczniemy także nowennę przed uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek, 01.05., we wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00, będziemy modlić się aby wszyscy w naszej Ojczyźnie mieli pracę i godne zarobki. Rozpoczniemy w tym dniu nabożeństwa majowe, które w dni powszedni odprawiać będziemy po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Także w piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. Okazja do Sakramentu Pokuty w czwartek, piątek i sobotę: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz udzielił w archidiecezji krakowskiej dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. *Sobota, 02.05. – obchodzić będziemy w tym dniu Uroczystość NMP Królowej Polski; nabożeństwo do czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. o godz. 7.00. Kolejny Wieczór Jana Pawła II połączony z nabożeństwem majowym po Mszy Św. o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!
  3. Zgodnie w wieloletnią tradycją w Bazylice Mariackiej będzie odprawiona Msza Św. w intencji tegorocznych maturzystów w niedzielę, 03.05. o godz. 18.30.
  4. Już od tygodnia możemy cieszyć się głosem nowych organów piszczałkowych zamontowanych w naszym kościele – „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary (8100 zł.), które pomogą spłacać koszt ich nabycia i montażu.
  5. Pragniemy podzielić się trudną i smutną informacją: prosząc o modlitwę w intencji Ks. Jana Kowalika CM – budowniczego naszego kościoła i pierwszego proboszcza, który ze względu na pogarszający się stan zdrowia – decyzją naszego Przełożonego Księdza Wizytatora – przeszedł do Domu Zgromadzenia na Kleparzu, aby zapewnić Ks. Janowi fachową i ciągłą opiekę pielęgniarską i medyczną. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem żywej pamięci i wdzięczności za Jego wieloletnią posługę wśród nas i dla nas.
  6. Polecamy – zachęcając do lektury – prasę katolicką dostępną w naszym kościele. Wśród nowych tytułów pragniemy polecić „Posłańca Serca Jezusowego”.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu; wśród nich naszemu Panu Zygmuntowi i Panu Kościelnemu: Marianowi; składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, będzie dla nas drogowskazem do wiernego podążania za Jezusem Chrystusem, który zna nas wszystkich i woła każdego z nas po imieniu.