Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkanocna – 19.04.2015

Wprowadzenie:

      Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Biblijną, która przypominam nam, jak ważna jest lektura Pisma Świętego dla naszej wiary. Dzisiejsza Ewangelia mówi o tym, jak Jezus ukazuje się uczniom i wyjaśnia im słowa Pisma. Również my, spotykając się wokół ołtarza, usłyszymy słowa, które kieruje do nas żywy i obecny Bóg.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na tacę, które będą przeznaczone na nasze organy piszczałkowe.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *W czwartek, 23.04., przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, będziemy za Jego wstawiennictwem polecać naszą Ojczyznę i wszystkie Jej sprawy w czasie Mszy Świętych o godz.: 7.00 i 18.00. Również w czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Spotkanie należących do Kręgów Biblijnych w czwartek o godz. 19.00. *W piątek, jako ostatni w miesiącu, nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II o godz. 18.00. Również w piątek spotkanie i Msza Św. dla wszystkich tworzących Wspólnotę Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00. Także w piątek – zapraszamy na koncert chóru z Danii o godz. 17.00. W programie pieśni kompozytorów duńskich i nordyckich. *Sobota, 25.04. – Święto: Św. Marka, Ewangelisty.
  3. W przyszłą niedzielę spotkanie i Msza Św. dla Dzieci przygotowujących się do I. Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.30, w kaplicy dolnego kościoła.
  4. „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na spłacanie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele. W piątek, 17.04., odbył się odbiór organów przez Archidiecezjalną Komisję Muzyki Kościelnej, która w sporządzonym protokole stwierdziła między innymi, że: „Komisja ocenia adaptację (instrumentu) jako wyjątkowo udaną. Wyrażamy radość z tego, że Archidiecezja Krakowska, a zwłaszcza parafia Bł. Anieli Salawy wzbogaciła się o tak dobrej klasy instrument, który, można odnieść wrażenie, został zaprojektowany do tego wnętrza.” Jeszcze raz „Bóg zapłać!”, również za wszystkie indywidualnie składane ofiary oraz przy nabywaniu cegiełek.
  5. Polecamy – zachęcając do lektury – prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy z odwagą głosili prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa wszędzie tam, gdzie „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.