Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 08.03.2015

Wprowadzenie:

W kolejną Niedzielę Wielkiego Postu rozważamy fragment Ewangelii o wypędzeniu kupców ze świątyni. Z jednej strony Jezus chciał oczyścić to miejsce oddawania czci Bogu, przywrócić mu godność i szacunek. Jednak ten fragment kryje w sobie głębszy sens – Jezus oczyszcza dzisiaj nasze serca ze złych pragnień i skłonności. Od momentu chrztu jesteśmy świątynią Ducha Świętego, nie pozwólmy, by ziemskie dobra zajęły w naszych duszach przestrzeń należną Bogu.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00, zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o g. 18.00.
  2. *W środę – kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek przypada 93. rocznica śmierci naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – będziemy za Jej wstawiennictwem zanosić nasze modlitwy. Z tej okazji, w ramach trwającej Nowenny Lat przed Setną rocznicą Jej śmierci, w klasztorze Ojców Franciszkanów (przy ul. Franciszkańskiej) organizowane jest spotkanie dla Czcicieli Bł. Anieli Salawy – początek o godz. 15.00, szczegóły na wywieszonym plakacie – w imieniu Ojców Franciszkanów bardzo serdecznie zapraszamy! *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o 19.30.
  3. Pragniemy poinformować i serdecznie zaprosić na nasze parafialne rekolekcje, które rozpoczną się za dwa tygodnie – w piątą niedzielę Wielkiego Postu – polecamy je Waszej pamięci i modlitwie.
  4. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży chcemy zaprosić wszystkich młodych z naszej parafii, także studentów którzy mieszkają w parafii, na spotkanie dla osób gotowych zaangażować się w konkretne przygotowania do tych Dni – spotkanie odbędzie się we wtorek o g. 19.30 w sali w dolnym kościele.
  5. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami składanymi na tacę będziemy mogli wspomóc dzieło budowy organów piszczałkowych w naszym kościele. Rozpoczęły się prace przygotowawcze, polegające na demontażu niegrającego prospektu i przygotowaniu niezbędnych instalacji. Za każde wsparcie tej inwestycji – serdeczne: „Bóg zapłać!”
  6. Spotkanie dla gimnazjalistów klas III., w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania – w piątek: godz. 18.30 – Droga Krzyżowa, po Niej spotkanie.
  7. Polecamy na Wielki Post prasę katolicką i zachęcamy do lektury. W dodatku krakowskim najnowszej „Niedzieli” jest, między innymi, kilka słów o naszej Parafii w kontekście niedawnych rekolekcji prowadzonych przez Ojca Leona Knabita – polecamy!
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy Błogosławieństwo Boga, które niech będzie dla nas pomocą w wiernym wypełnianiu przykazań i życiu Ewangelią.