Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. zwykła – 15.02.2015

Wprowadzenie:

Przychodzimy na Eucharystię świadomi naszych słabości, niewierności i grzechów, które są trądem naszej duszy. Możemy – podobnie jak trędowaty w dzisiejszej Ewangelii – upaść na kolana i z ufnością prosić Jezusa: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”, wierząc, że On uzdrowi nasze serce. Jezus nie pozostanie obojętny na taką modlitwę.

„Bóg zapłać!” za nasze dzisiejsze ofiary na tacę, które będą przeznaczone na planowaną budowę organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – z modlitwą o trzeźwość – na rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, który przeżywamy pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”.
  2. W ramach 40. godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszamy do wspólnej Adoracji i modlitwy różańcowej. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 17.00 do 18.00 – skorzystajmy, aby w stanie łaski uświęcającej rozpocząć okres Wielkiego Postu.
  3. W najbliższą środę – przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje abstynencja i post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki mogą zostać ograniczone co do ilości. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  4. Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45 (dzieci prosimy o przyniesienie krzyży), dla dorosłych o g. 9.00, dla młodzieży i dorosłych o g. 19.30. *W przyszłą niedzielę pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  5. Serdecznie zapraszamy na organizowane przez Ruch Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” w naszym kościele: otwarte Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Leon Knabit OSB, Benedyktyn. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, kolejne spotkania: w sobotę o godz. 10.00 i w niedzielę o 12.00.
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury!
  7. Podczas zakończonej wizyty duszpasterskiej dotarły do większości Rodzin naszej Wspólnoty Parafialnej Foldery Światowych Dni Młodzieży, zawierające DEKLARACJĘ ZAKWATEROWANIA MŁODYCH podczas tych Dni, które jak wiemy po decyzji Papieża Franciszka odbędą się w Polsce i Krakowie – dlatego prosimy te rodziny i osoby, które chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów do siebie o złożenie tych deklaracji w zakrystii do końca lutego.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; dzieciom i młodzieży – dobrego odpoczynku w czasie ferii zimowych. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Niech błogosławieństwo Boże, które przyjmiemy na koniec tej Mszy Świętej umocni naszą wolę, abyśmy zawsze wybierali w życiu dobro, które jest gwarantem szczęścia.