Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. zwykła – 08.02.2015

Wprowadzenie:

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy, że Jezus „uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił”. Dzisiaj ten sam Jezus posiada moc, aby nas uzdrowić, aby uleczyć nasze poranione serca. Przychodząc na Mszę Św., możemy mu oddać to, co nas boli, naszą słabość i trudności. Możemy Mu z ufnością o tym wszystkim opowiedzieć, wierząc, że On również do nas przychodzi.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów!
  2. W nowym tygodniu: *We środę – 11. lutego przypada rocznica Objawień Maryjnych w Lourdes. Kościół z woli Św. Jana Pawła II obchodzi wtedy Światowy Dzień Chorego, w naszym kościele Msze Św. z modlitwami w intencji Chorych o godz.: 7.00 i 18.00. Główne obchody XXIII. Światowego Dnia Chorego w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – w środę, 11. lutego o godz. 11.00. W czasie tej Eucharystii przybyli Chorzy i Starsi będą mogli otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych. Również w tym dniu przypada Uroczystość Odpustowa w kościele NMP z Lourdes przy ul. Lea. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Sobota – Święto Patronów Europy: Św. Cyryla, mnicha i Św. Metodego, biskupa. *W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami składanymi na tacę będziemy wspierać nasze parafialne dzieło: budowę organów piszczałkowych – za każdy gest dobroci serdeczne: „Bóg zapłać!”
  3. Rozpoczął się okres dorocznych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Pragniemy zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Uproszczona procedura wymaga tylko wypełnienia trzech rubryk w zeznaniu podatkowym, nie obciąża więc wiernych żadnymi kosztami. Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.
  4. Polecamy najnowsze numery prasy katolickiej, która, jak zawsze jest wyłożona pod chórem – zachęcając do lektury!
  5. Jeszcze raz przypominamy o pielgrzymce do Meksyku w terminie od 5 do 18 grudnia br. W zakrystii można otrzymać program i informacje na temat pielgrzymki oraz zapisać się na wstępną listę uczestników.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

W odkrywaniu na nowo wartości Stwórcy i siebie we współczesnym świecie przyjmijmy błogosławieństwo Boże.