Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. zwykła – 25.01.2015

Wprowadzenie:

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – ileż razy w swoim życiu słyszeliśmy to zdanie? A jednak to wezwanie Jezusa do nawrócenia i zapewnienie, że „czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże” pozostaje nadal aktualne. Pan Jezus mówi dzisiaj do nas: „Pójdź za mną”. Warto się wsłuchać w Jego słowa i odpowiedzieć swoim życiem na nie, bo pójście za Jezusem, to podążanie najlepszą drogą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd o g. 17.30, w intencji Zgromadzenia Księży Misjonarzy, kiedy wspominamy rocznicę Założenia Zgromadzenia przez Św. Wincentego a Paulo.
  2. Od jutra wracamy do tradycyjnych godzin odprawiania Mszy Św. wieczornych w tygodniu, czyli o godz. 18.00!
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. Także we wtorek zapraszamy na koncert kolęd o godz. 19.30, w wykonaniu uczniów i pedagogów Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie. *W środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kościele – serdecznie wszystkich zapraszamy! *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek obchodzić będziemy XV. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. *W piątek, ostatni w miesiącu – nasze tradycyjne nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, z adoracją Jego Relikwii – początek o godz. 18.00 – zapraszamy!
  4. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie – kolędę, pragniemy, jako Duszpasterze serdecznie podziękować za wszystkie spotkania, rozmowy, za Waszą życzliwość i troskę o naszą Wspólnotę Parafialną i świątynię, za otwarte serca i drzwi Waszych domów i mieszkań – naszą wdzięczność chcemy wrazić zapewnieniem o pamięci w modlitwie, o którą też Was prosimy; chcemy również modlitwą ogarnąć tych Parafian, którzy nie otworzyli przed nami drzwi swoich domów i mieszkań. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane przez Was ofiary, które będą wsparciem naszego misjonarskiego Seminarium Duchownego i naszej parafialnej inwestycji: budowy organów piszczałkowych w naszym kościele – jeszcze raz za wszystko szczere: „Bóg zapłać!”
  5. Również serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary na organy – zebrano: 6100,-
  6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

 Niech Boże błogosławieństwo i Chrystusowy pokój rozgrzeją nasze serca, a także tych, którzy zagłuszają wezwanie Pana: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.