Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 11.01.2015

Wprowadzenie:   Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas chrztu w Jordanie, Bóg objawił ludziom, kim jest Jezus: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” – słowa, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, Bóg wypowiada nad każdym z nas. Stańmy przed Bogiem jako Jego przybrane dzieci, dziękując za nasz chrzest i Jego miłość względem każdego z nas i wyznając wiarę w Jezusa, prawdziwego Baranka, który gładzi grzechy świata.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru SALAWA z Orkiestrą Kameralną – początek o godz. 16.30 – serdecznie zapraszamy! Także dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych w sali w dolnym kościele.
  2. W dniu, kiedy przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, może warto przypomnieć kilka spraw dotyczących tego tak ważnego sakramentu: Chrzest Św. zgłaszają w kancelarii parafialnej Rodzice dziecka, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym dniem Chrztu Św. (terminy Chrztu Św., to: pierwsza i trzecia niedziela miesiąca o godz. 12.00 – wielka prośba, aby trzymać się tych terminów). Na Rodziców Chrzestnych prośmy ludzi wierzących i praktykujących, aby naprawdę byli dla chrzczonego dziecka świadkami wiary i wzorem życia chrześcijańskiego, niech te względy decydują o ich wyborze, a nie inne (komercyjne czy znajomości).
  3. W czwartek po Mszy Św. o godz. 15.30 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.45 – zapraszamy! W sobotę obchodzić będziemy XVIII. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce – obchody w naszej archidiecezji w czasie wspólnej modlitwy w synagodze Tempel o godz. 18.00. A w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Również w przyszłą niedzielę naszymi ofiarami składanymi na tacę będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy organów w naszej świątyni – za co już dzisiaj szczere: „Bóg zapłać!”
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić kolejne domy i mieszkania Drogich Parafian, niosąc błogosławieństwo Boże i dzielić się troską o całą Wspólnotę Parafialną – polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Ze względu na kolędę nastąpiła zmiana odprawiania Mszy Św. wieczornych w dni powszednie: od poniedziałku do piątku o godz. 15.30.
  5. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

Na drogę codziennego świadczenia o tym, że jesteśmy chrześcijanami, przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga.