Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. po Narodzeniu Pańskim – 04.01.2015

Wprowadzenie:

W pierwszą niedzielę Nowego Roku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony na Jego chwałę i uwielbienie. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy Mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas poweźmie teraz te święte postanowienia w swoim sercu. A Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przyrzeczenia.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: o godz. 11.30 w dolnym kościele Jasełka przygotowane przez Wincentyńską Młodzież Maryjną i Chór SALAWA; a o godz. 17.30 – nabożeństwo kolędowe – zapraszamy bardzo serdecznie!
  2. We wtorek: Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Uroczystość ta należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Św. według porządku niedzielnego. Będą święcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych domów kreśląc inicjały imion Mędrców i bieżący rok, zaznaczamy, że w naszych domach przyjmujemy Chrystusa naszego Zbawiciela. Modlimy się i wspieramy naszymi ofiarami dzieło misyjne Kościoła. Zapraszamy również na koncert kolęd – „Bijcie w kotły” w wykonaniu zespołu Talitha Kum, złożonego z absolwentów naszego misjonarskiego Liceum w Piekarach – początek koncertu we wtorek o godz. 17.00. Będziemy pamiętać w tym dniu o JE kardynale Franciszku Macharskim, wspominając rocznicę Jego święceń biskupich.
  3. Jeszcze jedno zapraszanie: do udziału w krakowskim Orszaku Trzech Króli. To okazja do wspólnego oddania pokłonu Świętej Dziecinie i spędzenia razem tego wyjątkowego święta. Trzej królowie wraz ze swoimi dworami przejdą w barwnej procesji z Wawelu na Rynek. Orszak zbiera się we wtorek o godz. 11.00 przed Katedrą Wawelską.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda w naszej Wspólnocie Parafialnej – polecamy ten czas Waszej pamięci i modlitwie. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 15.30!!!
  5. W przyszłą niedzielę kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup apostolskich i modlitewnych w naszej Wspólnocie Parafialnej – w sali w dolnym kościele. Także za tydzień koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru SALAWA i Orkiestry Kameralnej – początek o godz. 16.30 w kościele.
  6. Polecamy noworoczne wydania prasy katolickiej, dostępnej w naszym kościele i zachęcamy do lektury!

Na nasze postanowienie, że w tym roku nie zaniedbamy uczestnictwa w niedzielnej liturgii Mszy świętej, niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący.