Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Adwentu – 21.12.2014

Wprowadzenie:

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania Odkupiciela, którym będzie Jego Syn, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

Witam w naszej Wspólnocie Ks. Adama Kurdasa, wikariusza w parafii Św. Rafała Kalinowskiego, który wygłosie dzisiaj Słowo Boże; a naszymi modlitwami otaczamy Wspólnotę budującą swoją świątynię parafialną.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nasza modlitwa Nowenną do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Serdeczne: „Bóg zapłać!” Ks. Adamowi za wygłoszone Słowo Boże. Życzymy niech Pan błogosławi trosce o budowę nowej świątyni a z okazji zbliżających się Świąt, na ręce Księdza, życzymy całej Wspólnocie Parafialnej – błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!
  3. Msze Św. roratnie w naszym kościele jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, a także: we wtorek o godz. 18.00 – z udziałem dzieci!
  4. Okazja do Sakramentu Pokuty: w poniedziałek i wtorek – rano od godz. 6.30 do 8.00 i po południu od 16.00 do 18.00. Natomiast w środę: od godz. 6.30 do 12.00. Od godz. 12.00 kościół będzie zamknięty i przygotowywany do Uroczystości świątecznych.
  5. W środę: Wigilia Bożego Narodzenia; Msze Św. o godz.: 7.00 i 7.30, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Wieczorem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. O północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.
  6. Uroczystość Bożego Narodzenia w czwartek – Msze Św. według porządku niedzielnego, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich Parafian zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie o godz. 17.30.
  7. Polecamy, już świąteczne, wydania prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. Opłatki wigilijne, świece CARITAS na wigilijne stoły, parafialne kalendarze na przyszły rok – to wszystko na stoliku pod chórem. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone produkty spożywcze i chemiczne, które już zostały przekazane osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i świątecznych przygotowań (nie tylko zewnętrznych, ale i duchowych), a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy w modlitwie. Są wśród Solenizantów nasi duszpasterze: Ks. Adam Bandura CM i Ks. Jan Kaczmarek CM – polecamy Ich Waszej życzliwej pamięci i modlitwie.

 Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą pokorę, abyśmy pełni wiary oczekiwali przyjścia obiecanego Zbawiciela.