Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Adwentu – 30.11.2014

Wprowadzenie:

Podczas adwentu – który dzisiaj rozpoczynamy – nasze myśli biegną do świąt Bożego Narodzenia. Warto jednak pamiętać, że adwent przygotowuje nas do powtórnego przyjścia Jezusa na końcu czasów. Choć ma to być radosne oczekiwanie wymaga od nas odważnego spojrzenia na swoje życie. Mamy dostrzec dokąd w nim zmierzamy i czy zawsze liczymy się z Bogiem.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Zakończyliśmy w minionym tygodniu naszą modlitwę za Zmarłych polecanych w Wypominkach – „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy gorliwie podejmowali ją każdego dnia!
  3. Rozpoczynamy odprawianie tradycyjnych Mszy Św. roratnich: w dni powszednie o g. 7.00, a także: we wtorek i piątek o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Msze Św. roratnie dla młodzieży w czwartki o godz. 19.30, zapraszamy gimnazjalistów (I. II. i III. klasy) w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy za dwa tygodnie, w niedzielę: 14. grudnia.
  4. W nowym tygodniu: *We wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św., w czasie którego zostanie wygłoszona konferencja: „Jedność ducha i ciała – o modlitwie tańcem” o godz. 19.30 w dolnym kościele – zapraszamy. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz.: 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00. – skorzystajmy, aby móc w stanie łaski uświęcającej przeżywać okres Adwentu. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów i wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – w czwartek o 18.00. *W piątek – już przedświąteczne – odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Sobota – po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania słów naszego Świętego Rodaka.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie – jak co roku, cały Kościół w Polsce, swoimi modlitwami i ofiarami, będzie wspierał Katolików na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  6. To wyjątkowa okazja: w naszym kościele będziemy mogli zobaczyć film: „Ziemia Maryi” – w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej. Film oparty jest na faktach i jest świadectwem tego, czego modlitwa za wstawiennictwem Maryi dokonała w życiu jego bohaterów. Po zakończeniu filmu będzie można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów licencji i projekcji – serdecznie zapraszamy!
  7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie rozpoczął akcję poszukiwania kandydatów na rodziny zastępcze. W związku z tym osoby, które szukają życiowego celu, chcą zrobić coś dobrego, proszone są o zapoznanie się z materiałami informacyjnymi, znajdującymi się na półkach obok prasy katolickiej.
  8. „Bóg zapłać!” za składane do kosza pod chórem upominki dla dzieci ze szkoły specjalnej, które przekażemy im w tym tygodniu.
  9. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki wigilijne, świece CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim świętującym w tych dniach: Zacnym Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

 Posileni Ciałem Chrystusa i napełnieni radością ze spotkania z Nim idźmy i głośmy wszystkim: czuwajcie – bo Pan nadejdzie.