Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIV. zwykła – 23.11.2014. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Wprowadzenie:

W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: o godz. 16.30 w dolnym kościele spotkanie i Msza Św. dla rodziców i dzieci pragnących przystąpić do I. Komunii Św. w naszym kościele. Wypominki za Zmarłych ze Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.30.
  2. Jeszcze w tym tygodniu – do czwartku: modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30.
  3. W nowym tygodniu: *W środę – Wspólnota Odnowy w Duchu Św. spotyka się na adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30 w dolnym kościele – zapraszamy także wszystkich chętnych do modlitwy, będzie to znak naszej duchowej łączności z trwającymi na modlitwie w intencji moralnej odnowy naszego miasta w ramach inicjatywy nazwanej „Szpitalem domowym”. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek: przypada rocznica Objawień Cudownego Medalika przez Matkę Bożą Św. Katarzynie Laboure, jest to patronalne święto Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Msze Św. z poświęceniem i nałożeniem Cudownego Medalika o godz.: 7.00 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej „Modlitewne rozważanie o Św. Katarzynie Laboure” – serdecznie zapraszamy! *Piątek, ostatni w miesiącu – nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy szczególny czas w Kościele: Adwent dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zapraszamy na rekolekcje wprowadzające w okres Adwentu, rozpoczną się one w piątek o godz. 18.00, a kolejne spotkania: w sobotę o godz. 10.00 i w niedzielę o 12.00, nauki rekolekcyjne wygłosi O. Leon Knabit OSB z klasztoru oo. Benedyktynów w Tyńcu.
  5. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży klas III. gimnazjum, w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania: w środę o godz. 19.00 lub piątek również o 19.00.
  6. „Bóg zapłać!” za składane do kosza pod chórem upominki dla dzieci ze szkoły specjalnej.
  7. Również serdeczne słowa wdzięczności za złożone przed tygodniem ofiary na budowę organów w naszym kościele, zebrano: 6.900,-. Dziękujemy również za przekazywane indywidualne ofiary a także te przy okazji nabywania „Cegiełek” – wielkie dzięki!
  8. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na plakat znajdujący się w gablocie informujący o akcji dotyczącej rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego.
  9. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: świece CARITAS, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2015.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim świętującym w tych dniach: Zacnym Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

Idziemy z błogosławieństwem Bożym, by budować Królestwo Chrystusa, by dostrzegać naszego Pana w ludziach potrzebujących pomocy.