Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIII. zwykła – 16.11.2014

Wprowadzenie:

Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości.

Serdeczne „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, przeznaczone na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu naszego Chóru „SALAWA” o godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie!
  2. W tym tygodniu: modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie o godz. 17.30.
  3. W nowym tygodniu: *W środę – spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. (otwarte dla wszystkich) o godz. 19.30 w dolnym kościele. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, kończąc rok liturgiczny, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Również za tydzień: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci pragnących przystąpić do I. Komunii Św. w naszym kościele – o godz. 16.30 w dolnym kościele. A o 17.30 – Wypominki za Zmarłych ze Wspólnoty Żywego Różańca.
  5. W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 34, z ul. Urzędniczej 65, serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w sobotę, 22. listopada w godzinach: 10.30 – 13.30.
  6. Zbliża się dzień Św. Mikołaja – dzień radości, zwłaszcza dla dzieci, chcielibyśmy też sprawić radość dzieciom z naszej szkoły po sąsiedzku, do której uczęszczają dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnością; dlatego zwracamy się z prośbą o drobne upominki, które sprawiłyby im radość – maskotki, słodycze, przybory szkolne. Pod chórem będzie wystawiony kosz do którego można będzie składać podarunki dla dzieci – z gór wielkie: „Bóg zapłać!”
  7. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury. Możemy również nabyć pod chórem: kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2015.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim świętującym w tych dniach: Zacnym Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

Ubogaceni Bożymi darami: łaską wiary, ofiarą Chrystusa i błogosławieństwem, pomnażajmy duchowe dobra, byśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie przy końcu czasów.