Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXII. zwykła – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – VI. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – 09.11.2014

Wprowadzenie:

Dziś obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata. Jest to kościół katedralny papieża, to w nim papież sprawuję Mszę świętą w Wielki Czwartek na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Do niej pielgrzymują wszyscy nowo wybrani biskupi.

Dzisiaj również obchodzimy VI. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, widzimy, jak bardzo Ciało Chrystusa jest niszczone, między innymi w Syrii. Niszczone i grabione są nie tylko kamienne świątynie, ale i zabijani są chrześcijanie. Dziś naszymi ofiarami wesprzyjmy i modlitwą otoczmy prześladowanych chrześcijan w Syrii i na całym świecie.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, a po niej Wypominki za Zmarłych ze Wspólnoty Żywego Różańca. Także dzisiaj, obchodząc Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym naszymi ofiarami składanymi do puszek chcemy wspierać chrześcijan prześladowanych i mordowanych w Syrii – za każdy gest dobroci serca: „Bóg zapłać!”
  2. W tym tygodniu: modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie o godz. 17.30. Kartki z imionami naszych Zmarłych na Wypominki można jeszcze składać w zakrystii lub pod chórem.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek, 11.11. – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. Przypada w tym dniu nasze Narodowe Święto Niepodległości – w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny będziemy modlić się w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy serdecznie! *W środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kościele. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00 w salce dolnego kościoła.
  4. Zapraszamy serdecznie na wystawę prac Pani Grażyny Zawiślak. Prezentowane obrazy są efektem rękodzieła: haftu Autorki. Wystawa dostępna jest w sali dolnego kościoła dzisiaj po każdej Mszy Św.
  5. Już dzisiaj składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć w przyszłą niedzielę a które będą przeznaczone na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele. Również w przyszłą niedzielę w naszym kościele: Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu naszego parafialnego chóru „SALAWA” o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury. Możemy również nabyć pod chórem nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2015.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim świętującym w tych dniach: Zacnym Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

W Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Boże błogosławieństwo nich umocni naszą jedność w łączności z Ojcem Świętym i całym Kościołem powszechnym!