Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXI. zwykła – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) – 02.11.2014

Wprowadzenie:

Dzisiaj Kościół w sposób szczególny zachęca nas do modlitwy za Zmarłych. Wspomnienie o tych, którzy odeszli, często wiąże się z bólem i tęsknotą. Nie może jednak zabraknąć w naszej modlitwie wiary i nadziei na spotkanie z miłosiernym Bogiem twarzą w twarz zarówno naszych bliskich, jak i nas samych po śmierci.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj procesja z modlitwami za naszych Drogich Zmarłych o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. W tym tygodniu: modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie o godz. 17.30. Kartki z imionami naszych Zmarłych na Wypominki można składać w zakrystii lub pod chórem.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek, 04.11. – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa – Patrona od Chrztu Św. naszego Wielkiego Rodaka: Św. Jana Pawła II. Również we wtorek: Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę – modlitewne spotkanie (otwarte dla wszystkich) Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w dolnym kościele. *Przed nami Dni Eucharystyczne: okazja do Sakramentu Pokuty w czwartek i piątek, rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00. W pierwszy czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – w czwartek o godz. 18.00. *W pierwszy piątek: odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *W sobotę, na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych Msza Św. za Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach o godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Także w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy VI. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  5. Polecamy Waszej życzliwej uwadze dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury!
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim świętującym w tych dniach: Zacnym Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

Kończymy już naszą liturgię w Dzień Zaduszny. Niechaj przez nasze modlitwy Pan udzieli wiecznego pokoju wszystkim wiernym zmarłym. A my żyjmy na co dzień tak, aby i dla nas znalazło się miejsce w domu Ojca – niech błogosławieństwo Najwyższego to sprawi, abyśmy mieli udział w dziale świętych, w światłości.