Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXX zwykła – 26.10.2014

Wprowadzenie:

Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być więc znakiem naszej miłości: do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia; do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej modlitwy i materialnego wsparcia.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: o godz. 16.30 w dolnym kościele, Msza Św. dla Rodziców i Dzieci, które chcą przystąpić do I. Komunii Św. w naszym kościele. Nabożeństwo różańcowe – o godz. 17.30.
 2. Jeszcze w tym tygodniu – do piątku – nabożeństwa różańcowe: o godz. 18.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorek i czwartek, różaniec dla młodzieży, z udziałem przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o godz. 19.30.
 3. W nowym tygodniu: *W poniedziałek – spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów o godz. 19.00. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. Również we wtorek spotkanie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w dolnym kościele. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *Piątek, ostatni w miesiącu – Msza Św. i nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy!
 4. W sobotę: Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze Św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy Św., postarajmy się uczestniczyć w Eucharystii w kościele, aby ją przeżyć w skupieniu i jak najowocniej.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, Msze Św., jak zawsze w niedzielę, nabożeństwo za Zmarłych z procesją o godz. 17.30.
 6. W dniach od 1. do 8. listopada możemy zyskać odpust zupełny za Zmarłych. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty; stan łaski uświęcającej jest jednym z warunków zyskania odpustu, poza tym: pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy publicznej lub cmentarza, Komunia Św., modlitwa według intencji Ojca Świętego i wyzbycie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
 7. Kartki z imionami Zmarłych na wypominki listopadowe – można składać w zakrystii lub pod chórem. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy modlić się w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Ur. Wszystkich Świętych.
 8. Przypominamy o przygotowaniu dorosłych do Sakramentu Bierzmowania – szczegóły w gablocie informacyjnej!
 9. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego mamy dzisiaj okazję wesprzeć misje naszymi ofiarami składanymi do puszek – za każdy dar serca: serdeczne „Bóg zapłać!” Można również dzisiaj nabywać, pod chórem, „cegiełki” z przeznaczeniem na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele – a za złożone w minioną niedzielę ofiary (6300,-) na ten cel: szczere „Bóg zapłać!”
 10. Zapraszamy serdecznie na wystawę prac Pani Grażyny Zawiślak, prezentowane obrazy są efektem rękodzieła: haftu Autorki. Wystawa dostępna w sali dolnego kościoła dzisiaj i w niedzielę, 9. listopada.
 11. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele!
 12. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo, którym kończymy tę ofiarę, pomoże nam wypełnić największe przykazanie miłości, aby nasze chrześcijaństwo nie było tylko z nazwy, ale zostało potwierdzone przez całe nasze życie.