Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXVII. Zwykła – 05.10.2014

Wprowadzenie:

Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe – o godz. 17.30 – zgodnie z wezwaniem Papieża Franciszka będziemy modlić się w intencjach: o pokój na świecie i rozpoczynającego się dzisiaj synodu o rodzinie.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 18.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki, różaniec dla młodzieży, z udziałem przygotowujących się do Bierzmowania w czwartek o godz. 19.30.
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. Także we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – święto patronalne Wspólnoty Żywego Różańca, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. W tym dniu wierni należący do Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny. Przy tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do tej modlitewnej Wspólnoty – zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. w kościele o godz. 19.30. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. Mamy od dzisiaj i przez cały tydzień, okazję wesprzeć działalność dobroczynną Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Parafii, składając ofiary do puszek lub – do wystawionego kosza – produkty żywnościowe lub chemiczne, które będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących i ubogich w naszej Wspólnocie – za każdy dar serca: szczere „Bóg zapłać!”
  5. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Także za tydzień – jak słyszeliśmy w Liście Episkopatu – Dzień Papieski, zwyczajem lat poprzednich w całej Polsce przeprowadzona będzie kwesta na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  6. Serdeczne „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary na planowaną inwestycję w naszym kościele, zebrano: 6.200 zł. – bardzo dziękujemy!
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele!
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Idziemy z błogosławieństwem i pomocą Boga, by lepiej i pełniej czynić sobie ziemię poddaną dla dobra naszych bliźnich i chwały naszego Zbawcy.