Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXV. Zwykła – 21.09.2014

Wprowadzenie:

Pan Bóg jest miłosierny i pragnie nawrócenia każdego grzesznika – o tym przypominają nam dzisiejsze czytania. Czy słuchając tych słów, widzę również siebie jako grzesznika, który potrzebuje nawrócenia i Bożego miłosierdzia? Wzywajmy podczas tej Eucharystii Boga, który jest tak blisko, wypraszając Jego miłosierdzie dla nas i dla innych osób.

         Módlmy się dzisiaj szczególnie za wyświęconego wczoraj kapłana: Ks. Mikołaja Żebrowskiego CM, który odprawi w naszym kościele o godz. 12.00 Mszę Św. Prymicyjną, prośmy również o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj w naszym kościele: Msza Św. Prymicyjna Ks. Mikołaja Żebrowskiego CM o godz. 12.00 – serdecznie zapraszamy! Nieszpory niedzielne – o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji Ks. Mikołaja i o powołania.
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek – wspomnienie Św. Ojca Pio, kapłana. *Środa – adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele prowadzona przez Wspólnotą Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! *Czwartek – comiesięczny dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: od godz. 17.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec św., o 18.00 – Msza Św. Również w czwartek spotkanie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00. *W piątek chcemy rozpocząć odprawianie nabożeństw ze szczególną intencją: o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II – początek o godz. 18.00. *W sobotę, 27.09. – Uroczystość Św. Wincentego a Paulo, Założyciela: Zgromadzenia Księży Misjonarzy, pracujących przy tutejszym kościele i Sióstr Miłosierdzia, Patrona całej Rodziny Wincentyńskiej – prośmy dla nas o wierność Jego duchowi i posłannictwu. Także w sobotę V. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Łagiewnik – początek o godz. 9.30 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II.
  3. W przyszłą niedzielę: pierwsza po wakacjach Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi o godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy! Już dzisiaj serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć w przyszłą niedzielę przeznaczone na planowaną inwestycję w naszym kościele!
  4. Wznowiła działalność nasza biblioteka parafialna – dyżury w poniedziałki od godz. 16.00 do 17.30. Natomiast we wtorki, środy i czwartki w godz. od 16.00 do 18.00 można korzystać z salek sportowych – zapraszamy!
  5. Planujemy na sobotę, 4. października, pielgrzymkę do: Szczepanowa (Sanktuarium Św. Stanisława, biskupa i męczennika), Zabawy (Bł. Karolina Kózkówna) i Sanktuarium MB Odporyszowskiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, koszt: 30 zł.
  6. Szczególnie dzisiaj: w Dniu Środków Społecznego Przekazu zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

 Umocnieni przez Chrystusa idziemy do swoich zajęć, pracy, życia. Bóg nas nagradza i błogosławi na trud naszych dni: Pan zawsze jest z nami!