Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIV. Zwykła – 14.09.2014. – ODPUST PARAFIALNY

Wprowadzenie:    

Zgromadzeni dzisiaj w naszej świątyni z radością obchodzimy doroczną uroczystość odpustową ku czci Bł. Anieli Salawy – Patronki naszego kościoła i naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy Bogu za Jej beatyfikację, której dokonał nasz niezapomniany Papież: Św. Jan Paweł II, dziękujemy za dary, którymi Bóg Ją obdarzył w życiu, za Jej przykład wiary, nadziei i miłości Boga i bliźniego. Uczestnicząc w tej Mszy Św. uwielbiajmy Boga, składajmy nasze dziękczynienie i prośmy, przez wstawiennictwo naszej Patronki o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej Wspólnoty Parafialnej, dla wszystkich, którzy tutaj się modlą i proszą o modlitwę, dla Dobrodziejów, Fundatorów i Budowniczych naszego kościoła.

         Bardzo serdecznie witamy wśród nas Ks. Dariusza Dobbka CM, z naszego Zgromadzenia, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia

  1. Zapraszamy na odpustowe Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji całej Wspólnoty Parafialnej.
  2. W nowym tygodniu: Jutro – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. *W środę – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży – zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00, kiedy chcemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży. Także w czwartek: wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę: Dzień Środków Społecznego Przekazu. Również za tydzień Mszę Św. Prymicyjną w naszym kościele o godz. 12.00 odprawi Ks. Mikołaj Żebrowski CM – zapraszamy serdecznie i polecamy Waszym modlitwom Ks. Mikołaja. W związku z Mszą Św. prymicyjną: intencje przyjęte na godz. 12.00, zostaną odprawione w czasie Mszy Św. o godz. 9.00. Także w związku z Prymicjami przesuwamy o tydzień rozpoczęcie odprawiania Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi – pierwsza Msza Św. w niedzielę, 28. września o godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  4. Już dzisiaj pragniemy poinformować i zaprosić na szczególne nabożeństwo: o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, które w naszym kościele chcemy odprawiać w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 18.00.
  5. Od poniedziałku wznawia działalność nasza biblioteka parafialna – dyżur od godz. 16.00 do 17.30. Natomiast we wtorki, środy i czwartki w godz. od 16.00 do 18.00 można korzystać z salek sportowych – zapraszamy!
  6. Planujemy na sobotę, 4. października, pielgrzymkę do: Szczepanowa (Sanktuarium Św. Stanisława, biskupa i męczennika), Zabawy (Bł. Karolina Kózkówna) i Sanktuarium MB Odporyszowskiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, koszt: 30 zł.
  7. Niech lektura prasy katolickiej pozwoli nam pogłębiać naszą wiarę i poznawać naukę Kościoła – zachęcamy do lektury!
  8. Życzymy radosnego odpustowego świętowania, a wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w tym uroczystym Dniu Odpustu i przez cały nowy tydzień, umocni w postawie naśladowania naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – w tym duchu je przyjmijmy!