Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIII. zwykła – 07.09.2014

Wprowadzenie

Pan Jezus dzisiaj mówi do nas, że gdzie dwaj albo trzej są zebrani w Jego imię, tam On jest pośród nich. Jezus gromadzi nas dzisiaj wokół ołtarza, aby nas nauczać i umacniać. Prośmy podczas tej Mszy Św. o łaskę jedności i otwartości naszych serc, abyśmy, kierując się miłością, zgodnie zanosili do Boga nasze modlitwy.

Jednoczymy się w modlitwie z Rodzinami naszej Archidiecezji pielgrzymującymi do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej. Prośmy również o błogosławione owoce Uroczystości Odpustowej, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji Rodzin – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro – Święto Narodzenia NMP – zwane również MB Siewnej – w tym dniu święci się nasiona przeznaczone do siewu. *We wtorek – przypada wspomnienie Bł. Anieli Salawy, Patronki naszego kościoła – po Mszach Św. o godz. 7.00 i 18.00 modlitwy za wstawiennictwem Bł. Anieli i adoracja Jej Relikwii. Główną Uroczystość Odpustową przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę: Suma odpustowa o godz. 12.00 w intencji Parafian i wszystkich modlących się w naszym kościele – bardzo serdecznie zapraszamy!
  3. Jako nasze przygotowanie do Odpustu odprawimy uroczyste Triduum w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Mszę Św. o 18.00. W czwartek wspólnej modlitwie będą przewodniczyć: ministranci, lektorzy i Wspólnota Odnowy w Duchu Św., w piątek – Wincentyńskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej, a w sobotę: zmiana tajemnic różańcowych o 17.00, o 18.00 – Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA (po Mszy Św. spotkanie Odpowiedzialnych: Zelatorek z Żywego Różańca). Okazja do Sakramentu Pokuty przed Odpustem w czwartek, piątek i sobotę od godz.: 17.00 do 18.00.
  4. Polecając dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcamy do lektury!
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Na chrześcijanach spoczywa obowiązek braterskiego upominania. Jest wiele zła w świecie i w nas. Prostujmy więc błędne drogi w sobie i wokół nas, a wtedy zasłużymy na błogosławieństwo Boga i przyczynimy się do zwycięstwa prawdy i miłości.