Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXII. zwykła – 31.08.2014

Wprowadzenie

Zgromadziliśmy się aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – śpiewem psalmów chcemy modlić się za Ojczyznę, a także dziękować za kończące się wakacje i prosić o potrzebne łaski w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.
  2. W nowym tygodniu: *Jutro – będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny wspominając 75. rocznicę wybuchu II. Wojny Światowej. A także w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny – Msze Św. o 7.00 i 18.00. *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa – Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły po sąsiedzku o godz. 10.00. Również w środę spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w dolnym kościele. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od 6.30 do 7.30, po południu: 16.30 – 18.00, zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, aby w stanie łaski uświęcającej rozpocząć nowy czas nauki i pracy. *W czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Także w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów i wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Sobota – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. porannej, natomiast po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – na który serdecznie zapraszamy!
  3. Za dwa tygodnie nasz Parafialny Odpust ku czci Bł. Anieli Salawy – w niedzielę, 14. września.
  4. Polecając dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcamy do lektury!
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Idąc za Chrystusem z krzyżem swych cierpień i trudów, naśladując Go w wypełnianiu woli Ojca, zyskujemy życie. Aby mieć w sobie to Boże życie, przyjmijmy błogosławieństwo.