Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXI. zwykła – 24.08.2014

Wprowadzenie

Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – śpiewem psalmów chcemy modlić się o pokój na świecie – zapraszamy serdecznie!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro – dzień skupienia i modlitwy wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: o godz. 17.30 – różaniec, o 18.00 – Msza Św. *We wtorek, 26.08. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 odnowimy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej. Nasz Episkopat zwrócił się z apelem, aby ten dzień był w Polsce: Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie – również tę intencję będziemy polecać w czasie Mszy Świętych na które serdecznie zapraszamy! *Środa – wspomnienie: Św. Moniki. *W czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Przypada także w tym dniu wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. *A w piątek: liturgiczne wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  3. Jeszcze raz pragniemy poinformować i zaprosić wszystkich: Gości i Parafian, na nasz Parafialny Odpust ku czci Bł. Anieli Salawy, który będziemy przeżywać w niedzielę, 14. września.
  4. Polecając dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcamy do lektury!
  5. Bardzo dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary na pomoc dla Ofiar kataklizmu w naszej diecezji, zostały one przekazane (2000 zł.) do naszej diecezjalnej CARITAS, jeszcze raz: „Bóg zapłać!”
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym jeszcze na wakacje i urlopy: dobrego i błogosławionego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Wychodząc ze świątyni nie możemy zapomnieć, że jesteśmy Kościołem, przez który Bóg objawia się światu. Nieśmy Chrystusa i Jego prawdę do ludzi, aby poznali, że jedynie On jest Zbawicielem i tylko On ma klucze Królestwa, klucze prawdy i przebaczenia.