Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XX. zwykła – 17.08.2014

Wprowadzenie

Bardzo tęsknimy za cudownymi wydarzeniami. Nieraz modlimy się o nie. Zapominamy, że najpierw trzeba w sercu rozbudzić wiarę. Bez niej niczego w życiu nie osiągniemy. Pomocą do osiągnięcia wytrwałej wiary jest zachowywanie Bożego prawa. Prośmy podczas tej Mszy św. aby nie brakło w nas sił w trosce o silną wiarę.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji papieża Franciszka i Jego pielgrzymki do Korei Południowej.
  2. W nowym tygodniu: *Środa – wspomnienie: Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. *W czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Przypada także w tym dniu wspomnienie Św. Piusa X, papieża. *A w piątek: liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  3. Już dzisiaj pragniemy poinformować i zaprosić serdecznie wszystkich na nasz Parafialny Odpust ku czci Bł. Anieli Salawy, który będziemy przeżywać w niedzielę, 14. września.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!
  5. Bardzo dziękujemy za ofiary, które zechcecie złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła, które będą naszą pomocą dla dotkniętych kataklizmem mieszkańców: Kasiny Wielkiej, Kasinki Małej, Mszany Dolnej i innych miejscowości – jeszcze raz: „Bóg zapłać!”
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym jeszcze na wakacje i urlopy: dobrego i błogosławionego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom – wśród nich naszym Księżom Jackom: Hareńczykowi CM i Kuzielowi CM – świętującym w tym dniu i tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Niezależnie kim jesteśmy, możemy należeć do Chrystusa, budować Jego Kościół, nieść Jego zbawienie ludziom. Aby Bóg umocnił nas w budowaniu Kościoła i wyznawaniu wiary, przyjmijmy Jego pomoc zawartą w tym błogosławieństwie.