Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVI. zwykła – 20.07.2014

Wprowadzenie

Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło jest tak bardzo zmieszane z sobą, dlatego przychodzimy do świątyni, by od Chrystusa otrzymać siłę i pomoc do zwycięstwa dobra. Przychodzimy do Boga, by otrzymać przebaczenie i miłosierdzie.

 

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: w środę – święto Św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy. Przypada również w tym dniu 63. rocznica śmierci śp. Ks. Adama Stefana kard. Sapiehy, księcia metropolity krakowskiego (+1951) *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! *Piątek – święto Św. Jakuba, Apostoła. Także w tym dniu kierowcy czczą swojego Patrona: Św. Krzysztofa – z tej okazji wspólna modlitwa w intencji wszystkich kierowców i podróżujących w czasie Mszy Św. o godz. 18.00, po Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa pojazdów, nie tylko mechanicznych – zapraszamy serdecznie! Również w piątek: dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – różaniec o godz. 17.30, później Msza Św. *W sobotę – wspomnienie Rodziców NMP: Świętych Joachima i Anny. Są oni Patronami rodziców chrześcijańskich – Rodziców oraz Solenizantów i Solenizantki zapraszamy w tym dniu na Mszę Św.
  3. Zachęcamy gorąco do wakacyjnej lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!
  4. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niejednokrotnie tak trudno w świecie odróżnić zło i dobro. Bóg jednak daje nam oczy wiary, pomoc i błogosławieństwo, byśmy byli dobrą pszenicą, a nie chwastem, byśmy umieli wybierać to co prowadzi do życia i zbawienia.