Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XV. zwykła – 13.07.2014

Wprowadzenie

„Siewca wyszedł siać” – mówi Jezus w przypowieści w dzisiejszej Ewangelii. Pan Bóg sieje ziarno – słowo Boże. Od każdego z nas zależy, czy wsłuchując się uważnie w wypowiadane do nas słowo i przyjmując je, uczynimy z naszego życia żyzną glebę, na której słowo będzie mogło przynosić plon.

 

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30, zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Przypada również w tym dniu 3. rocznica śmierci naszego Konfratra: bpa Albina Małysiaka CM. *Czwartek – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
  3. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na organizowany przez naszą parafię wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 26. lipca – sobota (wyjazd o godz. 7.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i przekazali napoje i ciasta, dla Pielgrzymów z Trzemeśni, którzy, w miniony piątek, zatrzymali się przy naszym kościele w drodze na Jasną Górę – także w imieniu Pielgrzymów szczere: „Bóg zapłać!”
  5. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Polecamy również Waszej pamięci i modlitwie o Boże Miłosierdzie dla zmarłej w minionym tygodniu siostry Ks. Augustyna Konska CM – Dobry Jezu…

Wychodzimy z tej Mszy świętej posileni słowem, ale dopiero nasze życie ma ukazać, jaką jesteśmy glebą. Niech w słuchaniu i realizowaniu na co dzień Bożego słowa wspiera nas szczególne błogosławieństwo naszego Stworzyciela.