Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – XIII. zwykła – 29.06.2014

Wprowadzenie

W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła przyglądamy się dwom świadkom wiary, którzy są filarami Kościoła. Piotr mimo, że trzykrotnie zaparł się Chrystusa, oddał życie za Niego. Paweł przed swoim nawróceniem prześladował chrześcijan, a imię jakie wtedy nosił – Szaweł – budziło wielki strach wśród wyznawców Chrystusa. Potem stał się znany jako gorliwy Apostoł Narodów i przyniósł Dobrą Nowinę do Europy. Przykład życia Świętych: Piotra i Pawła pokazuje nam, że nawet jeśli nasza wiara wydaje się być słaba, to jednak Chrystus nas nie zostawia samych i chce nam pomagać przemieniać nasze serca, w których zawsze dostrzega cząstkę dobroci.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z modlitwami w intencji Następcy Św. Piotra – Papieża Franciszka o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. „Bóg zapłać!”: Księżom za zaangażowanie, Siostrze Marii, naszemu Chórowi „Salawa”, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom, Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Maryjnej, noszącym chorągwie, figury i baldachim, Panu Organiście, Panom Kościelnym, przygotowującym ołtarze, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do dzieci, zwłaszcza sypiących kwiatki oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach – jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!”
  3. We wtorek rozpoczynamy nowy miesiąc. Przed nami: Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 17.00 do 18.00. W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – w czwartek o 18.00. W pierwszy piątek po Mszach Św. (7.00 i 18.00), nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę: po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a w po Mszy Św. o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauki naszego Świętego Rodaka.
  4. I w tym roku nie ominęły naszej Wspólnoty zmiany personalne: decyzją naszego Przełożonego nowe obowiązki w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Piekarach podejmuje Ks. Łukasz – którego żegnamy, z nieskrywanym żalem. Dziękujemy za Jego obecność i posługę w minionym roku, życzymy wszelkich potrzebnych Łask na nowym miejscu Jego pracy duszpasterskiej – „Bóg zapłać!” i „Szczęść Boże” Księże Łukaszu!
  5. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 26. lipca – sobota (wyjazd o godz. 7.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Miło nam przekazać informację, że w lipcu grupa dziewcząt ze Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, dzięki wsparciu parafii, wyjeżdża na wakacyjne rekolekcje w Piwnicznej i Limanowej – polecamy je Waszej pamięci i modlitwie. A od jutra kilku ministrantów i lektorów wraz z Księdzem Opiekunem będzie uczestniczyło w ogólnopolskim spotkaniu Służby Liturgicznej Ołtarza w ramach organizowanego przez nasze Zgromadzenie „Pucharu Księdza Wizytatora” w niedalekich Piekarach.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – zawsze w łączności z Panem Bogiem: przez modlitwę i Eucharystię. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Idźcie, by jak Piotr i Paweł, jak Dwunastu, bronić Chrystusa i Kościoła nawet aż do przelania krwi, bo krew męczenników nasieniem wyznawców.