Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XII. zwykła – 22.06.2014

Wprowadzenie

Każda niedziela jest dla nas okazją do uporządkowania wartości, którymi kierujemy się w życiu. O tym, że najważniejszy ma być dla nas Pan Bóg przypomina nam dzisiaj Jezus, który mówi: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Prośmy w czasie tej Mszy Św. abyśmy chcieli każdego dnia liczyć się z Bogiem. Witamy w naszej Wspólnocie Ks. Zbigniewa z Kazachstanu, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała: Od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa z procesją o godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Harcerzy, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów.
  3. We wtorek: Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Modlitwom całej Wspólnoty polecamy Zacnych Solenizantów: Ks. Jana Kowalika CM – budowniczego i pierwszego proboszcza naszej Wspólnoty i Ks. Jana Tworzydło CM. Msza Św. w intencji Solenizantów zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. Ks. Jan Kowalik CM świętuje również w tym dniu 58. rocznicę święceń kapłańskich. Także we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00.
  4. Środa – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: o 17.30 różaniec o 18.00 – Msza Św. Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kościele – zapraszamy!
  5. Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów – po procesji Eucharystycznej.
  6. W piątek, 27.06. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
  7. W sobotę, 28.06. – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Także w sobotę: drugie spotkanie osób, które uczestniczyły w minionych latach w rekolekcjach Oazowych w misjonarskich ośrodkach: Zakopane – Olcza, Odporyszów, Orawka i innych. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele!
  9. Nasza parafialna biblioteka będzie zamknięta od 24. czerwca do 08. września.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom – wśród nich naszym Księżom Janom – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Idziemy z błogosławieństwem Boga, by wyznawać Chrystusa swym życiem. Nie bójmy się być odważnymi i wiernymi wobec Boga, przecież wierzymy, że Jego prawda zwycięży, a cierpienia są drogą do zbawienia.