Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XI. zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 15.06.2014

Wprowadzenie

Bóg jest tajemnicą. Objawił jednak ludziom swoją wielką miłość, aby dać wszystkim udział w życiu wiecznym. Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
  2. Środa – zapraszamy na modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła.
  3. W czwartek, 19.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze Św.: przed południem odprawimy według porządku niedzielnego, po południu Msze Św.: przed procesją o godz. 16.00 i wieczorem po zakończeniu procesji około godz. 19.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.
  4. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – będzie to świadectwo naszej wiary, uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii.
  5. Dzieci sypiące kwiatki, dzieci klas II i III w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Harcerze zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele i wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes. Prosimy także o udekorowanie naszych domów i mieszkań na trasie procesji przy al. Kijowskiej. Okazja do Sakramentu Pokuty przed Bożym Ciałem w środę od 17.00.
  6. Centralna procesja Bożego Ciała Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.
  7. Spotkanie dla dzieci i Rodziców z dziecięcej grupy przy Stowarzyszeniu Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej we wtorek o godz. 17.00 w salce dolnego kościoła. Próba naszego Chóru „SALAWA” w środę o godz. 18.00. Spotkanie formacyjne Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w piątek o godz. 17.00.
  8. Nasza parafialna biblioteka będzie zamknięta od 30. czerwca do 15. września; ostatnim dniem wypożyczania książek będzie poniedziałek, 23. czerwca.
  9. Dzisiaj przed naszym kościołem prowadzona jest kwesta na szczególny cel: prowadzony od ponad 30. lat Dom Otwarty dla Ubogich, gdzie codziennie wydaje się obiady dla 60. osób, pomaga się również w wykupieniu lekarstw, płaceniu lub dopłacaniu do czynszów, gazu, elektryczności, czasem kupowaniu opału na zimę – za każde wsparcie tego dzieła: „Bóg zapłać!”
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Waszej życzliwej pamięci i modlitwie polecamy Ks. Augustyna, który w tym tygodniu – w sobotę – wspomina kolejną rocznicę Swoich święceń kapłańskich.

 Idziemy obdarzeni błogosławieństwem Ojca i Syna i Ducha Świętego, by zawsze i wszędzie dawać wyraz swej wiary i mieć łączność z Bogiem, który nas stworzył, zbawił i uświęca w drodze do pełni życia i szczęścia.