Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 08.06.2014

Wprowadzenie

Zesłanie Ducha Świętego jest spełnieniem obietnic jakie Jezus zostawił uczniom. Duch Święty działa nieustannie także w naszych sercach. Dzisiejsza uroczystość jest doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie o Darach Ducha Świętego, które otrzymaliśmy podczas bierzmowania. Módlmy się dziś z mocą, abyśmy zawsze potrafili je wykorzystać w naszym codziennym życiu.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – chcemy szczególnie polecać modlitewne spotkanie na Watykanie w intencji pokoju w Ziemi Świętej, w którym wezmą udział przywódcy Izraela i Autonomii Palestyńskiej, a także Patriarcha Bartłomiej.
  2. Jutro drugi dzień świąteczny: Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30, nabożeństwo czerwcowe o 17.30.
  3. *Środa – zapraszamy na Mszę Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Będziemy w ten czwartek obchodzić Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. *Piątek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. *W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Niedziela ta kończy w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  4. Spotkanie dla dzieci i Rodziców z dziecięcej grupy przy Stowarzyszeniu Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej we wtorek o godz. 17.00 w salce dolnego kościoła. Próba naszego Chóru „SALAWA” w środę o godz. 18.00.
  5. Dzisiaj przed kościołami w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dotkniętym powodzią na Bałkanach – za każdy dar serca: serdeczne „Bóg zapłać!”
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo Boże będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości bliźnim!