Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII. Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 01.06.2014

Wprowadzenie

Wniebowstąpienie Jezusa – które dzisiaj świętujemy – jest dla nas wskazówką, która pokazuje, że celem naszego życia jest niebo. Spełniając codzienne obowiązki w życiu rodzinnym i zawodowym, w radości i smutku, cierpieniu i chorobie, warto pomyśleć o tym, czy przybliżają nas do nieba.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – będziemy polecać i modlić się w intencji wszystkich dzieci, z okazji ich święta – zapraszamy. Przez cały miesiąc czerwiec nabożeństwa do Serca Pana Jezusa – w dni powszedni po Mszy Św. wieczornej.
  2. W tym tygodniu, do soboty włącznie, będziemy modlić się Nowenną do Ducha Św.
  3. *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa – zapraszamy na modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty, rano od godz. 6.30 do 7.00 oraz po południu od 16.30 do 18.00. *W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek: Msza Św. Związku Mszalnego – za Dobrodziejów naszego kościoła i wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *Piątek – odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Sobota – po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – z rozważaniem Jego nauki i modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy! Również w sobotę: wspólne czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. – rozpoczęcie o godz. 21.00, zakończenie Mszą Św. o północy. Pan Jezus powiedział: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście.” Przyjdźmy więc i oddajmy Panu nasze słabości, problemy, lęki, trudności… To dobry czas i miejsce, by do tego z czym trudno nam sobie poradzić w życiu zaprosić Ducha Św. *W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  4. Dzisiaj – kiedy przypada kolejne Święto Dziękczynienia, przeżywane pod hasłem: „Dziękujemy za Świętego Jana Pawła II” – przed kościołami w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek z przeznaczeniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum wdzięczności za odzyskanie niepodległości – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca! A za tydzień prowadzona będzie kwesta na pomoc dotkniętym powodzią na Bałkanach.
  5. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w ambulansie diagnostycznym przy kościele w najbliższy wtorek w godz.: od 10.00 do 11.00. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.