Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. Wielkanocna – 25.05.2014

Wprowadzenie

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy, szczególnie wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  2. Jeszcze w tym tygodniu, do soboty: nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. wieczornej. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o dobre urodzaje, o uświęcenie ludzkiej pracy i za kraje głodujące. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Modlitwy Dni Krzyżowych w czasie nabożeństw majowych – zapraszamy!
  3. W tym tygodniu: *Jutro, 26.05. – obchodzić będziemy Dzień Matki – postarajmy się chociaż drobnym gestem wyrazić naszą wdzięczność i pamięć, zwłaszcza poprzez modlitwę. *We wtorek, 27.05. – obchodzić będziemy 14. Rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Chcemy, aby było to dziękczynienie Panu Bogu za naszą świątynię oraz modlitwa w intencji całej naszej Parafialnej Wspólnoty: budowniczego i pierwszego proboszcza: Ks. Jana Kowalika CM, wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Uroczyste Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy! Również we wtorek czci Swojego Patrona: Ks. Augustyn Konsek CM – będziemy polecać Czcigodnego Solenizanta w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. Naszą modlitwą i pamięcią chcemy także w tym dniu ogarnąć Ks. Jacka Hareńczyka CM, który wiele lat pracował wśród nas, a który w tym dniu obchodzi Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Także we wtorek spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *Środa, 28.05. – Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania przez Księdza Biskupa Damiana Muskusa, grupie naszych młodych parafian w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy! Również w środę adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kościele. *W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *Piątek – rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. *W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Spotkanie dla dzieci i Rodziców z dziecięcej grupy przy Stowarzyszeniu Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej we wtorek o godz. 17.00 w salce dolnego kościoła. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30: koncert muzyki sakralnej w wykonaniu naszego Chóru Salawa.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, wśród nich naszemu Ks. Augustynowi – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Idźmy teraz pobłogosławieni przez Boga, który jest Ojcem, przez Syna, który jest Zbawicielem i przez Ducha, który jest Prawdą, by nieść ludziom pełne poczucie pewności, wśród ścierających się poglądów i wśród relatywizmu obecnego wieku.