Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkanocna – 18.05.2014

Wprowadzenie

Jedyną drogą, prawdą i życiem jest dla nas Jezus Chrystus. Zbawiciel przypomina nam dzisiaj, że tylko pójście za Nim doprowadzi nas do spotkania z Bogiem Ojcem. Prośmy w czasie tej Mszy Św. o umocnienie naszej wiary w Syna Bożego, który wskazuje nam drogę do Ojca.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 wraz z dziećmi z klas trzecich obchodzimy Rocznicę Pierwszej Komunii Św. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. Przez cały tydzień: nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. wieczornej – znajdźmy chwilę czasu na tę piękną majową modlitwę – zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci!
  3. W tym tygodniu: *Środa – zapraszamy na modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Również w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek – Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00. *W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
  4. Spotkanie dla dzieci i Rodziców w ramach powstającej grupy dziecięcej przy Stowarzyszeniu Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w piątek o godz. 17.00 w salce dolnego kościoła.
  5. Jeszcze raz polecamy Waszej pamięci i modlitwie, młodzież z klas trzecich gimnazjum, która już wkrótce – w środę, 28. maja – przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, aby faktycznie stawali się dojrzałymi uczniami Chrystusa.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, wśród nich naszym Księżom wspominającym kolejne rocznice święceń kapłańskich: Ks. Janowi Franciszkowi, Ks. Janowi Markowi i Ks. Łukaszowi, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Boga nikt nie widział. Ukazał Go nam Chrystus. Dzisiaj Kościół objawia Boga i jest Jego znakiem w świecie. Idźcie z błogosławieństwem w ten świat, by budować duchową świątynię i w swoim życiu ukazywać Chrystusa, naszą drogę, prawdę i życie.