Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego – 27.04.2014

Wprowadzenie

Wpatrujemy się w zmartwychwstałego Chrystusa razem z Jego świadkiem jakim jest dla nas Jan Paweł II. W dniu kanonizacji papieża z Polski chcemy przypomnieć sobie, że był on szczególnym czcicielem Bożego Miłosierdzia. Prośmy więc przez Jego wstawiennictwo, aby i nasze serca były otwarte na doświadczenie mocy Boga pełnego miłosierdzia.

Ogłoszenia

  1. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II o godz. 17.30.
  2. Jutro, kiedy w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny, w łączności z naszymi Rodakami zgromadzonymi na Placu Św. Piotra i rozsianymi po całym świecie chcemy dziękować za kanonizację Jana Pawła II w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. Rozpoczniemy również w tym dniu Nowennę przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika. *A w środę pierwsze nabożeństwo majowe – po Mszy Św. wieczornej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie: w dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30 – serdecznie wszystkich zapraszamy! *W czwartek, 01.05. – za wstawiennictwem Św. Józefa, rzemieślnika, będziemy prosić, aby wszyscy w naszej Ojczyźnie mieli pracę i godne zarobki. Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Wieczorem Msza Św. za Dobrodziejów naszego kościoła i wszystkich wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych, również w czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja z modlitwami o powołania od godz. 17.00. *W pierwszy piątek: odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Okazja do Sakramentu Pokuty w czwartek i piątek: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00.
  3. Sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Św. w naszym kościele według niedzielnego porządku, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30; nabożeństwo majowe o 17.30 – z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich.
  4. Zgodnie z wieloletnią tradycją w Bazylice Mariackiej będzie odprawiona Msza Św. w intencji tegorocznych maturzystów w niedzielę, 04.05. o godz. 18.30.
  5. Jeszcze raz w imieniu Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej zapraszamy wszystkie dzieci – w każdym wieku (po Pierwszej Komunii Św. i starsze) – wraz z Rodzicami na spotkanie: we wtorek w sali dolnego kościoła o godz. 18.00. Pragniemy utworzyć dziecięcą grupę przy wspomnianym Stowarzyszeniu, która poprzez formację, będzie włączała się czynnie w liturgię: przez słowo i śpiew. Prosimy dzieci o zaproszenie swoich koleżanek i kolegów i oczekujemy na spotkanie.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, wśród nich naszemu Panu Zygmuntowi i Panu Kościelnemu Marianowi, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

W ten radosny dzień kanonizacji Papieża Polaka, przyjmijmy Boże błogosławieństwo i zanieśmy naszą wiarę do ludzi, aby oni widząc nas i nasze życie, mogli łatwiej uwierzyć i spotkać Zmartwychwstałego Pana we wspólnocie Kościoła.