Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – Oktawa Wielkanocy – 21.04.2014

Wprowadzenie

Idę dzisiaj do Galilei, Panie, by Cię zobaczyć. Ucieszyć oczy i serce widokiem Ciebie Zmartwychwstałego. Chcę zbliżyć się do Ciebie, objąć za nogi i oddać Ci pokłon. Zerwałeś więzy śmierci. I dajesz mi nadzieję w swoim Zmartwychwstaniu, że i ja mogę zerwać więzy grzechu i zła, które jest we mnie, by już nie panowało nad moją duszą. Bo moją siłą jest Twoje Zmartwychwstanie.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj drugi dzień świąteczny; Msze Św. odprawiamy, jak w niedziele. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
  3. W niedzielę, 27.04. obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego i uroczystość kanonizacji Bł.: Jana Pawła II i Jana XXIII, przygotowując się do tego niezwykłego wydarzenia, przez cały tydzień – który jest Oktawą Wielkanocy, będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego – od jutra, po Mszy Św. wieczornej. A w przeddzień Uroczystości – w sobotę: zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną na modlitewne czuwanie z Jana Pawłem II: rozpoczniemy je o godz. 19.00 (po Mszy Św.) a zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – niech to będzie duchowe przygotowanie do tego wielkiego i ważnego wydarzenia dla nas wszystkich – serdecznie zapraszamy!
  4. W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00.
  5. W piątek, 25.04. – dzień skupienia i modlitwy wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: o godz. 17.30 – różaniec a o 18.00 – Msza Św. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Stowarzyszenie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej zaprasza wszystkie dzieci – w każdym wieku (po Pierwszej Komunii Św. i starsze) – wraz z Rodzicami w każdy czwartek na godz. 18.00 (począwszy od 24. kwietnia) na spotkania w sali dolnego kościoła. Pragniemy utworzyć dziecięcą grupę przy wspomnianym Stowarzyszeniu, która poprzez formację, będzie włączała się czynnie w liturgię: przez słowo i śpiew. Prosimy dzieci o zaproszenie swoich koleżanek i kolegów i oczekujemy na spotkanie.

 Idźmy z radością ogłosić całemu światu wieść o zwycięstwie nad śmiercią dokonanym przez Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, alleluja.