Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Wielkiego Postu – 06.04.2014

Wprowadzenie:

Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W piątą niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć – którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie – które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi – a to wszystko, gdy rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Będzie je prowadził w tym roku Ks. Jarosław Bar CM, z naszego Zgromadzenia, którego serdecznie witamy wśród nas i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Również dzisiaj tradycyjna Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, wyruszy o godz. 20.30 spod kolegiaty Św. Anny.
  3. A w naszym kościele: *czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży o godz. 19.30.
  4. Za tydzień: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – obrzęd poświęcenia palm w czasie wszystkich Mszy Św. Rozpoczniemy wraz z całym Kościołem obchody Wielkiego Tygodnia, na które już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy – wydrukowane programy Liturgii Wielkiego Tygodnia wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Również za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  5. „Bóg zapłać!” za składane do kosza pod chórem dary, które przed Świętami nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże osobom i rodzinom ubogim i potrzebującym. Rozprowadzane są również kartki świąteczne, palmy i Baranki Wielkanocne CARITAS, które będą wsparciem działań dobroczynnych CARITAS i naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia. „Bóg zapłać!” również za Wasze ofiary składane do skarbon na przygotowanie świątecznych dekoracji w kościele i na kwiaty do „Bożego Grobu” – bardzo dziękujemy!
  6. Stowarzyszenie „Uśmiech Losu”, działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 (to szkoła obok naszego kościoła), zaprasza na kiermasz wielkanocny, z którego dochód pragnie przeznaczyć na zorganizowanie Dnia Dziecka dla dzieci niepełnosprawnych – wychowanków szkoły.
  7. Polecamy na czas Wielkiego Postu prasę katolicką.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Błogosławi nas Bóg, który jest życiem i chce byśmy mieli życie. Nie odwracajmy się od życia, jakie daje nam wielkopostna pokuta i rekolekcje święte.