Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkiego Postu – 30.03.2014

Wprowadzenie:

Przez chrzest zostaliśmy powołani do życia w światłości Chrystusowej. Przez wielkopostną pokutę mamy odrzucić grzechy, które są naszą ciemnością i powrócić do światła, które dla nas jaśnieje w Chrystusie. Niech więc dzisiaj, mocą Pana, otworzą się nasze oczy, byśmy dostrzegli światło Boga płynące z ofiary, w której uczestniczymy.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. We wtorek: Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę, 02.04. – przypada 9. rocznica śmierci Jana Pawła II, będziemy wspominać i modlić się za wstawiennictwem naszego Błogosławionego Rodaka. Również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. *Czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z modlitwami o powołania kapłańskie od godz. 17.00. Również w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów naszego kościoła oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży o godz. 19.30. Z racji pierwszego piątku miesiąca odwiedziny Chorych (już przedświąteczne) z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *W sobotę, jako pierwszą w miesiącu: rano po Mszy Św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, po Mszy Św. o godz. 18.00 kolejny Wieczór Jana Pawła II – ostatni przed kanonizacją naszego Wielkiego Rodaka – zapraszamy serdecznie.
  3. W tym tygodniu Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni – rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00.
  4. Za tydzień w czasie wszystkich Mszy Św. rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne – programy rekolekcji wyłożone są przy wyjściu z kościoła – bardzo prosimy zabrać je do naszych domów, a także przekazać naszym bliskim i znajomym.
  5. à   verte
  6. Pod chórem wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia pragnie przekazać osobom i rodzinom ubogim i potrzebującym. Rozprowadzane są również kartki świąteczne i Baranki Wielkanocne CARITAS, które będą wsparciem działań dobroczynnych CARITAS.
  7. Stowarzyszenie: Środowisko i My, prowadzi dzisiaj przed naszym kościołem kiermasz świąteczny z rękodziełami osób ze świetlicy wielopokoleniowej i osób niepełnosprawnych, będących pod ich opieką.
  8. Polecamy na czas Wielkiego Postu prasę katolicką.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Oświeceni Bożym słowem i umocnieni Ciałem Chrystusa, idziemy czynić owoce pokuty – na tę drogę Pan nam błogosławi!