Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 23.03.2014

Wprowadzenie:

Zostaliśmy ochrzczeni, płynie w nas źródło wody żywej, która obmywa co grzeszne i daje życie Boże. W tę trzecią niedzielę Wielkiego Postu — przygotowania paschalnego, odnawiamy przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby na nowo otrzymać źródło wody żywej — łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach.

Towarzyszą nam dzisiaj i modlą się z nami misjonarscy klerycy z naszego Wyższego Seminarium Duchownego na Stradomiu – witam ich serdecznie wśród nas!

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. We wtorek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W całej Polsce 25. marca obchodzony jest jako Dzień Świętości Życia i uroczyste rozpoczęcie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, wszystkich chętnych do podjęcia tego Dzieła zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. *W środę: Wspólnota Odnowy w Duchu Św. spotyka się w kościele na Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30 – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. *Czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży o godz. 19.30.
  3. Już dzisiaj pragniemy poinformować i zaprosić na nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się za dwa tygodnie: 06. kwietnia, w V. Niedzielę Wielkiego Postu – otoczmy je naszą modlitwą i zorganizujmy nasz czas, aby móc w nich uczestniczyć.
  4. Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych Sióstr i Braci, którzy wielkodusznie odpowiedzieli na zaproszenie i trwali wczoraj na modlitwie i całonocnej adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – „Bóg zapłać!”
  5. Pod chórem wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia pragnie przekazać osobom i rodzinom ubogim i potrzebującym – „Bóg zapłać!” za każdy gest miłości bliźniego!
  6. Polecamy na czas Wielkiego Postu prasę katolicką, tym bardziej, że do „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” dołączona jest bardzo dobra pozycja: „Pasja” opisująca Mękę Jezusa według Bł. Mistyczki: Anny Katarzyny Emmerich.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Przyjmijmy błogosławieństwo Boga, który chce nas prowadzić i pokrzepiać, abyśmy jak Samarytanka umieli dostrzec zło i naprawić to, co nas oddala od życia i prawdy.