Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII. Zwykła – 23.02.2014

Wprowadzenie:

Pan mówi nam dzisiaj, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowanie nieprzyjaciół.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o 17.30 – zapraszamy!
  2. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *W sobotę, jako pierwszą w miesiącu – po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II, nasze modlitewne przygotowanie do kanonizacji Papieża – Polaka – serdecznie zapraszamy!
  3. Konferencja Episkopatu Polski zwróciła się do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek, 28.02., stał się dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy: o dobre i pokojowe rozwiązanie tego dramatycznego konfliktu. W sposób szczególny będziemy tę intencję polecać w czasie Mszy Św. o godz. 18.00.
  4. Ośmielamy się jeszcze raz przypomnieć i zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla Konferencji Św. Wincentego a Paulo lub Stowarzyszenia Miłosierdzia – dokładne informacje podane są na ulotkach i na stronie internetowej parafii.
  5. Spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowotnej oraz skutecznych metod leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa, odbędzie się we wtorek o godz. 13.00 w sali dolnego kościoła, dokładne informacje na zaproszeniach wyłożonych pod chórem.
  6. Polecamy Waszej uwadze prasę katolicką dostępną w naszym kościele, zachęcając do lektury!
  7. Dzisiaj przed naszym kościołem Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROMIR”, przeprowadza kwestę na pomoc w rehabilitacji czteroletniego Krzysia chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 Pamiętajmy w tym tygodniu o wołaniu Chrystusa: „miłujcie waszych nieprzyjaciół\”. Na trud chodzenia tą drogą błogosławi nas Bóg Wszechmogący.