Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Zwykła – 26.01.2014

Wprowadzenie:

Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani — jak apostoł Paweł — by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę ofiarę, na którą gromadzimy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swym słowem, karmi swym ciałem, leczy choroby grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: wspólne kolędowanie o godz. 17.30 – zapraszamy, tym bardziej, że powoli kończy się okres śpiewania kolęd w kościołach.
  2. We wtorek, 28.01. – Nowenna do MB Objawiającej Cudowny Medalik, a po Mszy Św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika.
  3. W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Również w czwartek obchodzić będziemy XIV. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce (szczegóły na plakacie). Także w czwartek w naszym kościele: „Koncert Kolęd i Pastorałek” w wykonaniu uczniów i pedagogów Szkoły Muzycznej nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie, początek o godz. 19.30 – serdecznie zapraszamy!
  4. W sobotę, pierwszą w miesiącu: po Mszy Św. porannej – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy – niech te nasze spotkania będą przygotowaniem do zbliżającej się kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka.
  5. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie wiernych – kolędę. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Zacnym Parafianom za wszystkie spotkania i modlitwy, za życzliwość i gościnność z jaką spotkaliśmy się w czasie kolędy. Niech nasze modlitwy i Boże błogosławieństwo umacniają miłość i jedność w rodzinach, towarzyszą: chorym, samotnym, cierpiącym. Szczere: „Bóg zapłać!” za ofiary składane w czasie kolędy, które przeznaczymy na potrzeby parafii oraz nasze Misjonarskie Seminarium Duchowne. Zapewniamy także o pamięci i modlitwie w intencji tych, którzy nie otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań przed kapłanami.
  6. Od poniedziałku wracamy do stałego porządku odprawiania Mszy Św. wieczornych o godz. 18.00.
  7. Za tydzień, w niedzielę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem MB Gromnicznej, dlatego w czasie Mszy Świętych, będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec gromnicznych. Jan Paweł II ogłosił to Święto Dniem Życia Konsekrowanego, będzie ten dzień obchodzony już po raz XVIII., a naszymi ofiarami będziemy wspierać zakony kontemplacyjne.
  8. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Z Bożym błogosławieństwem: idźcie, by swym życiem i modlitwą przybliżać zjednoczenie chrześcijan.