Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Zwykła – 19.01.2014

Wprowadzenie:

Jezus Chrystus przyszedł na świat, aby ocalić ludzi od śmierci wiecznej. Z pokorą wypełniał plan swojego Ojca. Dzięki temu jest dla nas przykładem jak szukać i realizować wolę Boga względem naszego życia. Prośmy w czasie tej Mszy Św., abyśmy chcieli liczyć się w wolą Bożą.

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Czyż Chrystus jest podzielony? (1 Kor 1, 1 – 17)”. Prośmy o zjednoczenie wyznawców Chrystusa, aby chrześcijaństwo niosło światu dar jedności i pokoju.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: modlitwa wspólnym śpiewem kolęd o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. Intencje związane z Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan, towarzyszyć nam będą w tych dniach zwłaszcza w czasie Mszy Św. wieczornych i nabożeństw – na które serdecznie zapraszamy!
  3. We wtorek, 21.01., we wspomnienie Św. Agnieszki, przypada Dzień Babci, a w środę – Dzień Dziadka. Doceńmy ich trud i poświęcenie dla nas i naszych rodzin. Postarajmy się chociaż drobnym gestem wyrazić naszą wdzięczność, a zwłaszcza przez pamięć w modlitwie i ofiarowanie Komunii Św.
  4. W czwartek po Mszy Św. o godz. 15.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja do godz. 17.00.
  5. W sobotę, 25.01.: Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła – szczególny dzień dla wszystkich Misjonarzy, wspominamy w tym dniu Rocznicę Założenia Zgromadzenia Misji przez Św. Wincentego a Paulo, przy tej okazji prosimy o Waszą modlitwę: o wierność duchowi Świętego Założyciela dla naszego Zgromadzenia.
  6. W tym tygodniu zakończymy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić kolejne domy i mieszkania Drogich Parafian niosąc błogosławieństwo Boże – polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Jeszcze w tym tygodniu: od poniedziałku do piątkuMsze Św. wieczorne będą odprawiane o godz. 15.30.
  7. W imieniu społeczności seminaryjnej i Księdza Rektora przekazujemy serdeczne zaproszenie na Uroczystości Odpustowe ku czci Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, które rozpoczną się w piątek, 24.01. Mszą Św. w intencji Rodziny Wincentyńskiej, o godz. 18.00, w kościele seminaryjnym przy ulicy Stradomskiej, sprawowaną przez Ks. Bpa Pawła Sochę CM. Szczegóły na plakacie.
  8. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

 Bóg nam błogosławi, abyśmy byli święci jak Jan Chrzciciel i ukazywali swym życiem Jezusa Chrystusa, który przez nas dalej zbawia, kocha i przebacza.