Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 12.01.2014

Wprowadzenie:

W niedzielę Chrztu Pańskiego przyglądamy się Jezusowi, który z pokorą przyjmuje chrzest z rąk Jana Chrzciciela. To wydarzenie przypomina nam także nasz chrzest, który włączył nas w Kościół i w zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa. Prośmy w czasie tej Mszy, abyśmy potrafili w codziennym życiu korzystać z owoców chrztu świętego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: modlitwa wspólnym śpiewem kolęd o godz. 17.30; zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00, po Niej spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup i wspólnot modlitewnych i apostolskich w naszej Parafii – w sali dolnego kościoła. Po Mszy Św. o godz. 10.30: „Jasełka” przygotowane przez Wincentyńskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej – w salce w dolnym kościele – serdecznie zapraszamy!
  2. W dniu, kiedy przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, może warto przypomnieć kilka spraw dotyczących tego tak ważnego sakramentu: Chrzest Św. zgłaszają w kancelarii parafialnej Rodzice dziecka, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym dniem Chrztu Św. (terminy Chrztu Św., to: pierwsza i trzecia niedziela miesiąca o godz. 12.00 – wielka prośba, aby trzymać się tych terminów). Na Rodziców Chrzestnych prośmy ludzi wierzących i praktykujących, aby naprawdę byli dla chrzczonego dziecka świadkami wiary i wzorem życia chrześcijańskiego, niech te względy decydują o ich wyborze, a nie inne (komercyjne czy znajomości).
  3. Czwartek: po Mszy Św. o godz. 15.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja do godz. 17.00. Również w czwartek odbędzie się XVII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Serdecznie zapraszamy na obchody krakowskie: o godz. 15.30 modlitwa w bazylice Franciszkanów, której będzie przewodniczył (w zastępstwie metropolity krakowskiego) bp Grzegorz Ryś, a następnie na spotkanie z przedstawicielem Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha: \”Mojżesz – łączy nas czy dzieli?\” – godz. 16.30, ul. Franciszkańska 1, sala 120.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do niedzieli, 26. stycznia.
  5. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W najbliższym czasie pragniemy odwiedzić kolejne domy i mieszkania Drogich Parafian, niosąc błogosławieństwo Boże i dzielić się troską o całą Wspólnotę Parafialną – polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Ze względu na kolędę nastąpiła zmiana odprawiania Mszy Św. wieczornych w dni powszednie: od poniedziałku do piątku o godz. 15.30.
  6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

 Napełnieni mocą z wysoka idźmy dobrze czyniąc i podnosząc na duchu naszych braci za wzorem Chrystusa. W trudzie chrześcijańskiego świadectwa towarzyszy nam błogosławieństwo Trójjedynego Boga.