Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2014

Wprowadzenie:

Słowo Boga jest wieczne. Ono było na początku i przekazywane przez proroków przygotowywało świat na narodziny Jezusa Chrystusa. Warto dziś pomyśleć, czy liczę się ze Słowem Boga, które zostawione na kartach Biblii ma być drogowskazem pokazującym najlepszą drogę przez życie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej adoracji Jezusa Nowonarodzonego śpiewem naszych pięknych polskich kolęd.
  2. Jutro: Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Uroczystość ta należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Św. według porządku niedzielnego. Będą święcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych domów kreśląc inicjały imion Mędrców i bieżący rok, zaznaczamy, że w naszych domach przyjmujemy Chrystusa naszego Zbawiciela. Modlimy się i wspieramy naszymi ofiarami dzieło misyjne Kościoła. Zapraszamy również jutro na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru SALAWA z towarzyszeniem zespołu kameralnego – początek o godz. 17.00. Będziemy także pamiętać w tym dniu o JE kardynale Franciszku Macharskim, wspominając 35. rocznicę Jego święceń biskupich (1979).
  3. Jeszcze raz zapraszamy do udziału w krakowskim Orszaku Trzech Króli. To okazja do wspólnego oddania pokłonu Świętej Dziecinie i spędzenia razem tego wyjątkowego święta. Trzej królowie wraz ze swoimi dworami przejdą w barwnej procesji z Wawelu na Rynek. Orszak zbiera się jutro o godz. 11.00 przed Katedrą Wawelską.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda w naszej Wspólnocie Parafialnej – polecamy ten czas Waszej pamięci i modlitwie. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne od poniedziałku do piątku (w tym tygodniu: od wtorku) będą odprawiane o godz. 15.30!!!
  5. W przyszłą niedzielę kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup apostolskich i modlitewnych w naszej Wspólnocie Parafialnej – w sali w dolnym kościele. Także za tydzień – po Mszy Św. o godz. 10.30 – „Jasełka” przygotowane przez Wincentyńskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej – już dzisiaj serdecznie zapraszamy!
  6. Polecamy noworoczne wydania prasy katolickiej, dostępnej w naszym kościele i zachęcamy do lektury!

Na realizację i spełnienie wszystkich naszych godziwych pragnień w całym Nowym Roku – niech nam Bóg błogosławi!