Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Niedziela, 29.12.2013

Wprowadzenie

W niedzielę Świętej Rodziny zgromadziliśmy się tutaj, na tym świętym miejscu jako jedna rodzina Boża, by wychwalać Ojca naszego, który jest w niebie. Przedstawmy Panu wszystkie tajemnice radosne, bolesne i chwalebne naszych rodzin. Tak wiele niesiemy tych spraw: macierzyńskich, ojcowskich, rodzicielskich. Wpatrujmy się w radość, pokój, ład rodziny nazaretańskiej, by z tego przykładu przenieść choć odrobinę pod swój dach.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie o godz. 17.30.
  2. Wtorek 31. grudnia – ostatni dzień roku. Uroczysta Msza Św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie starego roku o godz. 18.00.
  3. Środa – pierwszy dzień Nowego Roku – oddajemy cześć Maryi: Świętej Bożej Rodzicielce. Jednocześnie, z woli Ojca Św., jest to Światowy Dzień Pokoju. Msze Św., według porządku niedzielnego.
  4. Przed nami dni eucharystyczne, pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty – rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 15.00. *W pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy Św. o godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. *W pierwszy piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 tradycyjnie: Wieczór Jana Pawła II – z modlitwami i rozważaniem nauki naszego Błogosławionego Rodaka – zapraszamy!
  5. Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, rozpoczniemy w czwartek, 2. stycznia. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, umieszczony na stronie parafii oraz wyłożony przy wyjściu z kościoła. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich domowników w czasie kolędy oraz dzielenie się troską o naszą Wspólnotę Parafialną i kościół. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne, w dni powszednie: od poniedziałku do piątku, będą odprawiane o godz. 15.30!!!

 

Idąc do domów, zabierzmy ze sobą nowonarodzonego Zbawiciela, niech On wprowadza pokój, radość i miłość w nasze małżeństwa i rodziny.