Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Adwentu – 22.12.2013

Wprowadzenie:

W czwartą niedzielę adwentu nasze myśli coraz bardziej biegną w stronę wigilijnego wieczoru. Oczekujemy na przyjście Jezusa – zapowiedzianego przez proroka Mesjasza. Przygotowując się do świąt warto pamiętać, że centralną ich postacią jest Jezus Chrystus, który zbawi swój lud z grzechów. Spotkanie z Synem Bożym wymaga od nas przygotowania serc oraz pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus o g. 17.30. Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi o godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. Msze Św. roratnie jeszcze tylko w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00.
  3. Okazja do Sakramentu Pokuty: w poniedziałek od godz. 6.30 do 8.00 i po południu od godz. 16.00 do 18.00; we wtorek: od godz. 6.30 do 12.00. Od godz. 12.00 kościół będzie zamknięty i przygotowywany do Uroczystości świątecznych.
  4. We wtorek: Wigilia Bożego Narodzenia; Msze Św. o godz.: 7.00 i 7.30, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Wieczorem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. O północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej.
  5. Uroczystość Bożego Narodzenia w środę – Msze Św. według porządku niedzielnego, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich Parafian zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie o godz. 17.30.
  6. Polecamy, już świąteczne, wydania prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. Opłatki wigilijne, świece CARITAS na wigilijne stoły, parafialne kalendarze na przyszły rok – to wszystko na stoliku pod chórem. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone produkty spożywcze i chemiczne, które już zostały przekazane osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i świątecznych przygotowań (nie tylko zewnętrznych, ale i duchowych), a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy w modlitwie. Są wśród Solenizantów nasi duszpasterze: Ks. Adam Bandura CM i Ks. Jan Kaczmarek CM – polecamy Ich Waszej życzliwej pamięci i modlitwie.

 Idźmy przygotować nasze serca i domy do wielkiego święta, aby godnie przyjąć nadchodzącego Emmanuela.