Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Adwentu – 15.12.2013

Wprowadzenie:

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości: już dziś radujemy się myślą, że przyjdzie kochający nas i bliski nam Jezus. Na spotkanie z Nim przygotowujemy się rozpoczynając dzisiaj nasze rekolekcje adwentowe – będzie je głosił Ks. Jacek Lasoń CM, którego serdecznie witamy wśród nas i otaczamy naszą modlitwą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rekolekcji adwentowych. Również dzisiaj: Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi o godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. Msze Św. roratnie w tym tygodniu: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o godz. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty.
  3. W tym tygodniu: *Jutro, w poniedziałek – rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, będziemy ją odprawiać w ramach Mszy Św. roratnich. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. Jak zawsze: polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Opłatki wigilijne, świece CARITAS, które są świątecznym Dziełem Pomocy dzieciom i ubogim, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok – to wszystko na stoliku pod chórem. Jeszcze w tym tygodniu będzie wystawiony kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane przez Stowarzyszenie Miłosierdzia Potrzebującym i Ubogim w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  5. Pragniemy przekazać zaproszenie Księdza Kardynała Dziwisza na uroczystość zaświecenia Choinki pod Oknem Papieskim. Ksiądz Kardynał zaprasza – na sobotę, 21. grudnia br., godz. 16.00 – wszystkie rodziny, dzieci i młodzież do wzięcia udziału w tej uroczystości. Będzie to niepowtarzalna okazja do wspólnego spotkania, kolędowania i wejścia w klimat Świąt Bożego Narodzenia.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

 Idźmy odważnie i radośnie, by głosić światu, że pośród nas stoi Ten, który daje prawdziwą radość, wolność, prawdę i obdarza błogosławieństwem Boga.