Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Adwentu – 08.12.2013. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Wprowadzenie:

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej dostrzegamy jak bardzo Bóg ceni ludzi, którzy liczą się z Jego słowami. Maryja była zwykłym człowiekiem jednak Bóg był dla niej najważniejszy, zachował ją od zmazy grzechu pierworodnego, aby w ten sposób przygotować godne miejsce dla Jezusa, który miał przyjść na świat z jej łona. Niech postawa Matki Bożej pomoże nam w trwającym Adwencie dobrze przygotować serca na spotkanie z Jezusem Chrystusem.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30, wcześniej o 16.30 – zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA, również dzisiaj: Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi o godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła. Także dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami – składanymi do puszek – wspieramy Kościół na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  2. Msze Św. roratnie: w dni powszednie o g. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego. W sposób szczególny będziemy w tym tygodniu modlić się i polecać nasze rekolekcje adwentowe – które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę – aby dla nas wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych był to czas refleksji i godnego przygotowania do zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego. Plan rekolekcji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła – prosimy zabrać dla siebie, ale także przekazać naszym bliźnim.
  3. W tym tygodniu: *W środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w dolnym kościele. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury, są również opłatki wigilijne, świece CARITAS, które są świątecznym Dziełem Pomocy dzieciom i ubogim, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok – to wszystko na stoliku pod chórem. Jest również wystawiony kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane przez Stowarzyszenie Miłosierdzia Potrzebującym i Ubogim w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

 

W ten adwentowy czas przypomnieliśmy sobie wielkie Boże obietnice jakie złożył całej ludzkości w osobie Niepokalanej. Z nadzieją i błogosławieństwem Boga kończymy tę Mszę Św. i idziemy do naszych domów, aby naśladować w naszej codzienności Maryję.